Cevedale – skialpové Eldorado v Jižním Tyrolsku

(od 990 Kč)

Siesta na Zufallhütte Oblast Cevedale Oblast Cevedale

 

Oblast Ortleru v NP Stelvio je mezi vyznavači skialpinismu považováno za jednu z nejúchvatnějších skialpinistických oblastí v Jižním Tyrolsku. Zdejší vrcholy jsou částečně zaledněné a díky relativně pozvolným a dlouhým sjezdům jsou zdejší túry vhodné i pro začínající skialpinisty.

 

Pokud jste začátečníci, nestanou se z vás po několika dnech na přechodu ostřílení skialpinisté, ale rozhodně na této cestě uděláte první velký krok. Během túr si zopakujeme základní skialpinistické dovednosti včetně nácviku práce s lavinovým vyhledávačem.

 

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 1001
Obtížnost: 2 - Mírně náročné
Ubytování: hradí se na místě; 4x ubytování na horské chatě Zufall Hütte (2265 m) ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Z hygienických důvodů je od hostů vyžadováno, aby si vzali vlastní tenký spací pytel nebo jen vložku do spacího pytle. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou. Na chatě jsou k dispozici lehké pantofle, není tedy nutné vozit s sebou přezůvky.
Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Cevedale – skialpové Eldorado v Jižním Tyrolsku - itinerář

1. Ranní odjezd z Prahy do italského Merana, výstup údolím Marteltall na Zufall Hütte (2265m), asi 45 min.
2. Celodenní túra na Suldenspitze (3376m), s výstupem na Eisseespitze nebo s okružním výletem přes svahy Soldy a návrat přes Madritschjoch zpět do chaty.
3. Celodenní výstup na Cevedale (3769m), nejpopulárnější vrchol celé oblasti.
4. Kratších lyžařský výstup na Cima Marmotta (3330m) a následný dlouhý prašanový sjezd po severních úbočích.
5. Výstup na Madritschpitze (3265m), nejkratší a nejzajímavější túra na slunečné straně údolí Marteltall; odpoledne odjezd, návrat do Prahy v nočních hodinách.

Cevedale – skialpové Eldorado v Jižním Tyrolsku - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
10.3.2021 - 14.3.2021 5/4 990 Kč 990 Kč Závazně objednat
17.3.2021 - 21.3.2021 5/4 9 900 Kč 9 900 Kč Poslední 1 volné místo! Závazně objednat

Příplatky

Název Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
Zapůjčení lavinového vybavení Pieps
590 Kč 590 Kč

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
horský vůdce s licencí UIAGM, doprava mikrobusem, zapůjčení vybavení na ledovec (kromě skialpinistické výbavy a lavinového setu), pojištění Adventura (pojištění léčebných výloh a storen).

Cena nezahrnuje:
ubytování a stravování – cena vč. polopenze asi 45-50 EUR/os./noc (členové Alpenvereinu mají na chatách slevu na ubytování 50 %); zapůjčení lavinového vybavení Pieps: 590,-Kč

Poznámka:

Průvodce: Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.

Velikost skupiny 5–8 účastníků.

 

Náročnost: Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 6–8 hodinovou túru s převýšením cca 1000 výškových metrů; tato akce představuje logické pokračování základního skialpinistic­kého kurzu.

 

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro horské zájezdy: Pro úplný komfort nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba. Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u: ALPSPORT Praha 1, SAGITA Jičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou. Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590,– Kč na celou dobu zájezdu.

 

Pořadatel zájezdu: CK Adventura – Předsmluvní informace (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.) ; Všeobecné obchodní informace ; Pojištění záruky.

Nezávazná rezervace míst

Tato rezervace bude platit 5 dní. V případě zájmu si během této doby zájezd závazně objednejte a zaplaťte stanovenou zálohu.

*

*


*

*

*

* Jaký je dnes den v týdnu?

Položky označené * je nutné vyplnit.