Gesäuse – prodloužený skialpový víkend

(od 6 900 Kč)

Gesäuse - prodloužený skialpový víkend Gesäuse - prodloužený skialpový víkend Gesäuse - prodloužený skialpový víkend

 

Přijměte pozvání na skialpový prodloužený víkend do malebného a téměř neznámého národního parku Gesäuse. Tento překrásný národní park se nachází v masivu Ennstálských Alp pouhých 200 km od česko-rakouské hranice. Díky kombinaci rozumné míry ochrany přírody a podpory udržitelného turistického ruchu jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní turistiku. Srdcem NP Gesäuse je obec Johnsbach (753 m) ležící na začátku údolí, které se postupně zdvihá v délce několika kilometrů až k samotě Gscheideggerhof (1016 m), kde končí silnice. Celé údolí je z obou stran ohraničeno mohutnou hradbou hor. Skialpové túry jsou zde velice rozmanité – nejzajímavější a nejčastější jsou výstupy na Leobner (2036 m), Blaseneck (1969 m) či Festkogel. Dokonalou horskou kulisu zde vytvářejí výhledy na nejvyšší vrchol oblasti Hochtor (2369 m) či překrásný Lugauer (2217 m), připomínající svým tvarem ikonický Matterhorn.

 

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 1014
Obtížnost: 2 - Mírně náročné
Ubytování: Ve vícelůžkové noclehárně vybavené matrací, polštářem a dvěma dekami. Z hygienických důvodů je od hostů vyžadováno, aby si vzali vlastní tenký spací pytel nebo jen vložku do spacího pytle. Penzion disponuje restaurací, WC a umývárnou s teplou vodou. K relaxaci je k dispozici sauna.
Nástupní místa: Praha, Tábor, České Budějovice.

Gesäuse – prodloužený skialpový víkend - itinerář

1. Odjezd z Prahy v ranních hodinách do rakouského Johnsbachu; příjezd asi mezi 12. a 13. hodinou, ubytování. Kratší odpolední túra sopakováním základních dovedností – pohyb na skialpových lyžích a zacházení se záchrannými lavinovými prostředky. Večeře, večerní briefing a plánování túry.
2. Středně náročná skialpová túra jižní stranou údolí na Stadelfedscheid 2092 m (11 km/ ↑ 1110 m) či Gsuchmauer 2116 m (13 km/ ↑ 1130 m). Odměnou nám budou překrásné výhledy i parádní sjezd zpět dolů do údolí. Večer možnost relaxace v sauně.
3. Snažší skialpová túra severní stranou údolí na oblíbené vrcholy Leobner 2036 m (12 km/ ↑ 1060 m) či Blaseneck 1969 m (13 km/ ↑ 990 m). V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR, návrat do Prahy ve večerních hodinách.

Gesäuse – prodloužený skialpový víkend - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
12.2.2021 - 14.2.2021 3/2 6 900 Kč 6 900 Kč Závazně objednat

Příplatky

Název Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
Zapůjčení lavinového vybavení Pieps
590 Kč 590 Kč
Připojištění karantény Covid-19
78 Kč 78 Kč

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
horský vůdce s licencí UIAGM, doprava mikrobusem, pojištění Adventura (pojištění léčebných výloh a storen).

Cena nezahrnuje:
2x ubytování v rodinném pensionu Ödsteinblick (850 m) ve vícelůžkové společné noclehárně, předpokládaná cena vč. polopenze 35 EUR/os./noc. Při včasném přihlášení je možné zarezervovat i dvoulůžkový pokoj s vlastním příslušenstvím (nabídka platí při přihlášení a pouze do vyčerpání kapacity pezionu), předpokládaná cena vč. polopenze 50 EUR/os./noc.; zapůjčení lavinového vybavení Pieps: 590,-Kč.

Stravování:
Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci penzionu, ceny jsou uvedeny v cena nezahrnuje.

Poznámka:

Průvodce: Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.

Velikost skupiny 5–8 účastníků.

 

Náročnost: Vhodné pro pro mírně a středně pokročilé skialpinisty. Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 6–8 hodinovou túru s převýšením cca 1000 výškových metrů; Ideální jako pokračování pro absolventy základního kurzu či jako méně náročná varianta k zájezdům do výše položených alpských oblastí a náročnějším túrám nad 3000 m.

 

TECHNICKÉ VYBAVENÍ: Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u: ALPSPORT Praha 1, SAGITA Jičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou. Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590,– Kč na celou dobu zájezdu.

 

Připojištění karantény Covid-19: CK Adventura vám nabízí nové cestovní připojištění na evropské zájezdy, které kryje náklady na ubytování i náhradní dopravu v případě karantény v zahraničí. Zároveň rozšiřuje i pojištění storen o případ, kdy nebudete vpuštěni do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s Covid. Připojištění můžete objednat jako doplňkovou službu za 26 Kč/den. Podrobnosti ZDE.

 

Pořadatel zájezdu: CK Adventura – Předsmluvní informace (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.) ; Všeobecné obchodní informace ; Pojištění záruky ; Pojištění léčebných výloh a storen Adventura.

Nezávazná rezervace míst

Tato rezervace bude platit 5 dní. V případě zájmu si během této doby zájezd závazně objednejte a zaplaťte stanovenou zálohu.

*

*


*

*

*

* Jaký je dnes den v týdnu?

Položky označené * je nutné vyplnit.