Gruzie - skialpinismus na Kavkaze ve Svanetii

(od 35 700 Kč)

Zasněžené Ušghuli Stoupáme údolím pod Škarou Relaxace po celodenní túře nad Ušghuli

 

Vydejme se na skialpinistických lyžích do Svanetie a objevme společně panenské lyžařské svahy ukryté v samém srdci Velkého Kavkazu. Ve stínu majestátních hor v čele s nejvyšší horou Gruzie Šcharou (5201 m) a monumentální pětitisícovou stěnou Bezengi se ukrývá odlehlá středověká vesnice Ušguli. Ta se nám stane základnou pro skialpinistické túry v jejím bezprostředním okolí. Severní svahy zde nabízejí překrásné lyžování v nekonečném prašanu, ty jižní úchvatné panoramatické výstupy. Převýšení jednotlivých túr se pohybuje v průměru mezi 1000–1400 m. V průběhu pěti dní tak budeme mít možnost stanout několikrát na vrcholu třítisícových vrcholů či horských hřbetů.

 

První dva dny ve Svanetii strávíme v Mestii. Zánovní lyžařské středisko pod stejnojmennou ledovou pyramidou Tetnuldi (4858 m) je ideálním prostředím pro aklimatizaci. Absolvujeme zde několik sjezdů a výstupů s dopomocí místních lanovek a první skialpovou túru. Aklimatizováni se pak přesuneme do Ušguli, přičemž samotná cesta terénním autem po zasněžené silnici přes dvoutisícové sedlo a úzkým kaňonem řeky Inguri je velkým dobrodružstvím.

 

Zcela neopakovatelná je pověstná gruzínská pohostinnost a gastronomie. Každý den se stoly prohýbají pod mísami pečeného baklažánu, chačapuri plněného ovčím sýrem, chinkali se směsí masa i cibule, salátů z čerstvé zeleniny a různých druhů domácích sladkostí. Ochutnáme i pověstné víno z Kachetie či vynikající domácí koňak.

 

Na závěr cesty si vydechneme v malém, ale příjemném městě Kutaisi, které se rozprostírá již v subtropech na svazích nad řekou Rioni. Prohlédneme si nejkrásnější gruzínskou katedrálu, posedíme ve stylové bohémské restauraci a dárky v podobě sýrů a sladké čurčely nakoupíme v rozlehlé městské tržnici.

 

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 1016
Obtížnost: 3 - Středně náročné
Nástupní místa: Praha.

Gruzie - skialpinismus na Kavkaze ve Svanetii - itinerář

1. – 2. Letecky Praha–Kutaisi, přesun mikrobusem kaňoněm řeky Inguri až do srdce Svanetie – starobylého horského střediska Mestie, ubytování na 2 noci.
3. – 4. Dvoudenní aklimatizační program v Mestii. Dle aktuálních sněhových podmínek podnikneme první skialpinistickou túru v bezprostředním okolí Mestie a navštívíme lyžařské středisko Tetnuldi,jehož bezprostřední okolí oplývá krásnými freeridovými terény.
5. – 9. Přesun terénními auty do Ušguli, ubytování na 4 noci. Dle aktuálních sněhových a povětrnostních podmínek uskutečníme až pět skialpinistických výstupů a sjezdů v bezprostředním okolí Ušguli. Devátý den odpoledne návrat zpět do Mestie.
10. – 11. Návrat ze Svanetie do Kutaisi, příjezd v odpoledních hodinách, podvečerní a dopolední procházka po městě, prohlídka historického centra, katedrála Bagrati z 11. st., proslulá rozlehlá tržnice. Druhý den letecky zpět do Prahy.

Gruzie - skialpinismus na Kavkaze ve Svanetii - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
20.2.2021 - 2.3.2021 11/10 35 700 Kč 35 700 Kč Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny podle dostupných letových řádů. Závazně objednat
27.2.2021 - 9.3.2021 11/10 35 700 Kč 35 700 Kč Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny podle dostupných letových řádů. Závazně objednat

Příplatky

Název Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
Zapůjčení lavinového vybavení Pieps
990 Kč 990 Kč

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
horský vůdce s licencí UIAGM, horský průvodce, letenka vč. všech poplatků a přepravy lyží Praha–Kutaisi–Praha, transfery z/na letiště, doprava do Svanetie a zpět minibusem s místním řidičem, 2x doprava terénními auty do lyžařského střediska Tetnuldi, doprava terénními auty z Mestie do Ušhuli a zpět, 8x rodinný penzion s polopenzí ve Svanetii, 2x rodinný penzion se snídaní v Kutaisi, 1denní skipass do skiareálu Tetnuldi.

Cena nezahrnuje:
Stravování, které není uvedeno v odstavci Cena zahrnuje. Je možné si nakupovat jídlo na místě.; zapůjčení lavinového vybavení Pieps: 990,-Kč; pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Poznámka:

Průvodce: Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.

Budeme se pohybovat v jedné či dvou skupinách maximálně 4–6 lyžařů pod vedením jednoho horského vůdce, kterého v případě druhé skupiny doplní horský průvodce (lyžařský instruktor s kvalifikací pro sjíždění a vedení skupiny mimo upravené terény).

 

Náročnost: Jde o náročný skialpinistický zájezd vyžadující předchozí zkušenosti s túrami na skialpinistických lyžích. Pohybovat se budeme v nadmořské výšce 2000–3200 m, s převýšením 1000–1400 m a délkou jednotlivých túr v rozmezí 4–7 hodin. Předpokladem je dobrá fyzická i psychická kondice.

 

Klima: Díky vysokým horám je třeba počítat i s drsnějším počasím. Není velkou výjimkou denní teplota kolem –10 °C a noční pod –20 °C.

 

TECHNICKÉ VYBAVENÍ: Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u: ALPSPORT Praha 1, SAGITA Jičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou. Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 990,– Kč na celou dobu zájezdu.

 

POJIŠTĚNÍ: Pořadatel zájezdu: CK Adventura vám nabízí 3 varianty cestovního pojištění UNIQA: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel K5Z (24 Kč / 48 Kč / den), nebo balíčky zahrnující pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti: K5SZ se standardním limitem plnění léčebných výloh do 5.000.000,– Kč (K5Z + 2,2 % ceny zájezdu) nebo navýšenou prémiovou variantu K10SZ s limitem plnění léčebných výloh do 10.000.000,– Kč (65 Kč/ den + 2,2 % ceny zájezdu). Podrobnosti ZDE.

 

Pořadatel zájezdu: CK Adventura – Předsmluvní informace (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.) ; Všeobecné obchodní informace ; Pojištění záruky.

Nezávazná rezervace míst

Tato rezervace bude platit 5 dní. V případě zájmu si během této doby zájezd závazně objednejte a zaplaťte stanovenou zálohu.

*

*


*

*

*

* Jaký je dnes den v týdnu?

Položky označené * je nutné vyplnit.