Šablona pro zájezdy

Gruzie - skialpinismus na Kavkaze ve Svanetii

Cena od  ,-
dnů 3 - Středně náročné

 

Vydejme se na skialpinistických lyžích do Svanetie a objevme společně panenské lyžařské svahy ukryté v samém srdci Velkého Kavkazu. Ve stínu majestátních hor v čele s nejvyšší horou Gruzie Šcharou (5201 m) a monumentální pětitisícovou stěnou Bezengi se ukrývá odlehlá středověká vesnice Ušguli. Ta se nám stane základnou pro skialpinistické túry v jejím bezprostředním okolí. Severní svahy zde nabízejí překrásné lyžování v nekonečném prašanu, ty jižní úchvatné panoramatické výstupy. Převýšení jednotlivých túr se pohybuje v průměru mezi 1000–1400 m. V průběhu pěti dní tak budeme mít možnost stanout několikrát na vrcholu třítisícových vrcholů či horských hřbetů.

 

První dva dny ve Svanetii strávíme v Mestii. Zánovní lyžařské středisko pod stejnojmennou ledovou pyramidou Tetnuldi (4858 m) je ideálním prostředím pro aklimatizaci. Absolvujeme zde několik sjezdů a výstupů s dopomocí místních lanovek a první skialpovou túru. Aklimatizováni se pak přesuneme do Ušguli, přičemž samotná cesta terénním autem po zasněžené silnici přes dvoutisícové sedlo a úzkým kaňonem řeky Inguri je velkým dobrodružstvím.

 

Zcela neopakovatelná je pověstná gruzínská pohostinnost a gastronomie. Každý den se stoly prohýbají pod mísami pečeného baklažánu, chačapuri plněného ovčím sýrem, chinkali se směsí masa i cibule, salátů z čerstvé zeleniny a různých druhů domácích sladkostí. Ochutnáme i pověstné víno z Kachetie či vynikající domácí koňak.

 

Na závěr cesty si vydechneme v malém, ale příjemném městě Kutaisi, které se rozprostírá již v subtropech na svazích nad řekou Rioni. Prohlédneme si nejkrásnější gruzínskou katedrálu, posedíme ve stylové bohémské restauraci a dárky v podobě sýrů a sladké čurčely nakoupíme v rozlehlé městské tržnici.

 

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Nástupní místa

Praha.

Doprava

Ubytování

Itinerář

Co vše vás čeká na akci Gruzie - skialpinismus na Kavkaze ve Svanetii

1. - 2. den  Letecky Praha–Kutaisi, přesun mikrobusem kaňoněm řeky Inguri až do srdce Svanetie – starobylého horského střediska Mestie, ubytování na 2 noci.
3. - 4.
den  Dvoudenní aklimatizační program v Mestii. Dle aktuálních sněhových podmínek podnikneme první skialpinistickou túru v bezprostředním okolí Mestie a navštívíme lyžařské středisko Tetnuldi,jehož bezprostřední okolí oplývá krásnými freeridovými terény.
5. - 9.
den  Přesun terénními auty do Ušguli, ubytování na 4 noci. Dle aktuálních sněhových a povětrnostních podmínek uskutečníme až pět skialpinistických výstupů a sjezdů v bezprostředním okolí Ušguli. Devátý den odpoledne návrat zpět do Mestie.
10. - 11.
den  Návrat ze Svanetie do Kutaisi, příjezd v odpoledních hodinách, podvečerní a dopolední procházka po městě, prohlídka historického centra, katedrála Bagrati z 11. st., proslulá rozlehlá tržnice. Druhý den letecky zpět do Prahy.

Termíny

Letos pro tenhle zájezd nemáme vypsaný termín. Rádi byste jeli? Dejte nám o tom vědět a třeba něco vymyslíme.
Napište nám

Příplatky

PříplatekCena
Zapůjčení lavinového vybavení Pieps
 990,-

Informace o ceně

Cena zahrnuje

horský vůdce s licencí UIAGM, horský průvodce, letenka vč. všech poplatků a přepravy lyží Praha–Kutaisi–Praha, transfery z/na letiště, doprava do Svanetie a zpět minibusem s místním řidičem, 2x doprava terénními auty do lyžařského střediska Tetnuldi, doprava terénními auty z Mestie do Ušhuli a zpět, 8x rodinný penzion s polopenzí ve Svanetii, 2x rodinný penzion se snídaní v Kutaisi, 1denní skipass do skiareálu Tetnuldi.

Stravování:

Cena nezahrnuje:

Stravování, které není uvedeno v odstavci Cena zahrnuje. Je možné si nakupovat jídlo na místě.; zapůjčení lavinového vybavení Pieps: 990,-Kč; pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Poznámka:

Průvodce: Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.

Budeme se pohybovat v jedné či dvou skupinách maximálně 4–6 lyžařů pod vedením jednoho horského vůdce, kterého v případě druhé skupiny doplní horský průvodce (lyžařský instruktor s kvalifikací pro sjíždění a vedení skupiny mimo upravené terény).

 

Náročnost: Jde o náročný skialpinistický zájezd vyžadující předchozí zkušenosti s túrami na skialpinistických lyžích. Pohybovat se budeme v nadmořské výšce 2000–3200 m, s převýšením 1000–1400 m a délkou jednotlivých túr v rozmezí 4–7 hodin. Předpokladem je dobrá fyzická i psychická kondice.

 

Klima: Díky vysokým horám je třeba počítat i s drsnějším počasím. Není velkou výjimkou denní teplota kolem –10 °C a noční pod –20 °C.

 

TECHNICKÉ VYBAVENÍ: Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u: ALPSPORT Praha 1, SAGITA Jičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou. Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 990,- Kč na celou dobu zájezdu.

 

POJIŠTĚNÍ: Pořadatel zájezdu: CK Adventura vám nabízí 3 varianty cestovního pojištění UNIQA: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel K5Z (24 Kč / 48 Kč / den), nebo balíčky zahrnující pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti: K5SZ se standardním limitem plnění léčebných výloh do 5.000.000,- Kč (K5Z + 2,2 % ceny zájezdu) nebo navýšenou prémiovou variantu K10SZ s limitem plnění léčebných výloh do 10.000.000,- Kč (65 Kč/ den + 2,2 % ceny zájezdu). Podrobnosti ZDE.

 

Pořadatel zájezdu: CK Adventura – Předsmluvní informace (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.) ; Všeobecné obchodní informace ; Pojištění záruky.

Tak co, jdeš do toho s námi?

REFERENCE A ZPĚTNÁ VAZBA

 • "Děkuji za skvělou zkušenost s raftováním na řece Isel v Rakousku. A samozřejmě díky organizátorům za přátelskou a pohodovou atmosféru... Úžasný víkend! Všechnny palce nahoru." Helena S.

 • "Rafty ve Slovinsku máme za sebou, velmi jsme si akci užili, skoro bych řekla, že jsme všichni nadšení z toho jak vše probíhalo hladce, profesionálně a v přátelském duchu. Moc děkujeme!" Veronika M. K.

 • "Děkuji všem quidům (nejsem si jistá, zda to píšu správně), za skvěle zorganizovaný zájezd do italských Dolomit. Byli perfektní po všech stránkách. S pozdravem Lenka O."

 • "Nemůžu jinak, než pochválit skvělou partu, která nás provedla na zájezdu "rafting ve Švýcarsku" tento týden. Stoupík, Víťa, Michal i Adam byli ochotní a velice dobře se o nás postarali nejen v náročnějších situacích. V partě jsme všichni zvlášť ocenili úsilí, které vyvinuli nad rámec svých povinností, abychom si zájezd všichni pořádně užili. Tak se také stalo. Prostě super." Pavel P.

 • "Díky všem za super rafting na Rakouském Iselu. Jeli jsme s AC již potřetí a vždy to nemělo chybu. Takže tentokrát osobní dík Tomášovi, Gullymu, Ondrovi, Karolíně i řidiči Stoupovi. Mohu jen doporučit všem a už se těším, až vyrazíme příště .... co těším, nemohu se dočkat :)" Jarda K.

 • "Chtěl bych našeho průvodce Matěje velice pochválit za perfektní přístup, ochotu a profesionalitu při zájezdu s Vaší Ck, byli jsme velice spokojeni a děkujeme za super zážitky." Jiří F.

 • "Moc děkujeme za skvělou firemní akci. Spokojenost ve všech směrech, od pohoštění, zábavy, vašeho týmu, raftů...po kapelu. 🙂 Díky a doporučujeme!!" Míša K.

 • "Rafting na Soče ve Slovinsku - úžasný výlet. Od super-průvodce Matěje, přes perfektní ubytování a dopravu k zážitkům s raftingem, canyoningem a zip linou. Jako polo-začátečníci jsme se cítili hezky opečovávaní, ale přitom jsme si užili spoustu "nebezpečí". Málo vody na Soče AC zvládli pružným přesunem na Isel/Dravu. Bezva!!! Moc díky a určitě doporučujeme." Roman S.

 • "Víkendovka na rakouské Salze strávená s týmem AC byla naprosto super! Velké díky patří všem instruktorům Víťovi, Vojtovi, Tomovi a Petře (snad jsem nespletla jména). Přestože byl partner na vodě poprvé, díky skvělému vedení jsme si to bezvadně užili! Skvělá organizace, zábavná skupina, takže není co dodat!" Míša H.

 • "Po nejvíc TOP zážitku z raftingu ve Švýcarsku se svými drahými kolegy budu určitě i své soukromé dovolené plánovat a trávit jinak 🙂 Nádherná příroda, rafting, adrenalin, zábava, skvělá organizace a k tomu schopnosti Vašich úžasných průvodců, kteří zážitek ještě zdvojnásobili 🙂 Určitě neváhejte a objednejte zájezd !!!" Karolína Š.

 • "Díky za krásný raftingový víkend na Iselu, skvělá voda, bezvadní průvodci a perfektní organizace, zkrátka SUPER 🙂 a určitě ne naposledy. Tomášovi díky za fotky a všem pohodové léto!" Eva K.

 • "Chorvatsko řeky Mreznica a Korana květen 2018 🙂 Děkujeme Vám všem, hlavně Tomášovi, za úžasné zážitky v krásné přírodě. Náročné, ale nezapomenutelné chvíle s bezva partou. Jela jsem něco takového poprvé, ale určitě ne naposledy 🙂 Vřele doporučuji všem." Marie B.

 • "Díky Adrenaline Centre jsme si užili bezvadný víkend v Rakousku na raftech. Pokud by někdo měl zájem o podobný víkend, rozhodně doporučuji! Skvělá komunikace, všichni moc milí a my díky nim máme další perfektní zážitek." Denča P.

 • Zdravíme do AC, moc Vám děkujeme za bezva víkend na vodě :). Velký dík si určitě zaslouží průvodce Kuba, který to s náma neměl chvílema vůbec jednoduchý, ale svým profesionálním přístupem a dobrou náladou to bylo s respektem a pokorou řece na pohodu... Těšíme se na příšte!" Míša & Saša

15 let fungujeme
42 187 jsme svezli lidí na raftu
192 realizovaných firemních akcí