Ötztal – skialpový přechod

(od 11 700 Kč)

Ötztal – skialpový přechod Ötztal – skialpový přechod Ötztal – skialpový přechod

 

Oblast rakouského Ötztalu patří po právu mezi nejkrásnější skialpinistické oblasti Alp. Pětidenní skialpinistický přechod nám umožní poznat tuto legendární oblast poměrně důkladně. Budeme postupně nocovat na čtyřech různých horských chatách a v případě přznivých podmínek se pokusíme o sjezd celkem čtyř třítisícovek. Součástí programu bude i rekapitulace základních dovedností a bezpečného pohybu v zimních horách rozšířená o specifika lyžování v ledovcovém terénu. Tento program je určen středně pokročilým skialpinistům, kteří si chtějí ověřit, upevnit a rozšířit svoje předchozí zkušenosti pod vedením zkušených profesionálů.

 

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 1007
Obtížnost: 2 - Mírně náročné
Ubytování: Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Z hygienických důvodů je vyžadován vlastní spací pytel. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou (teplá sprcha za poplatek).
Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň.

Ötztal – skialpový přechod - itinerář

1. Ranní odjezd z Prahy do rakouského Ventu (1900m), výstup údolím Niedertal na Martin-Busch Hütte (2501m), (3 h).
2. Celodenní přechod na Similaun Hütte (3019m), cestou výstup na Similaun (3606m), sjezd po ledovci Niederjochferner.
3. Celodenní přechod na Hochjoch Hospiz Hütte (2412m), cestou místo nálezu Ötziho, přechod přes sedlo Hauslab Joch (3279m), výstup na Finel Spitz (3516m), sjezd po ledovci Hochjochferner.
4. Výstup po Kesselwandferner na Fluchtkogel (3500m) a sjezd po ledovci Guslarferner k chatě Vernagthütte (2755m).
5. Přechod po ledovci Kleiner Vernagtferner do sedla Vernagtjoch (ev. výstup na Wildspitzi 3774m), sjezd přes chatu Breslaurer Hütte zpět do Ventu; večerní návrat do Prahy.

Ötztal – skialpový přechod - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
14.4.2021 - 18.4.2021 5/4 11 700 Kč 11 700 Kč Závazně objednat

Příplatky

Název Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
Zapůjčení lavinového vybavení Pieps
590 Kč 590 Kč

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
horský vůdce s licencí UIAGM, doprava mikrobusem, zapůjčení vybavení na ledovce, pojištění Adventura (pojištění léčebných výloh a storen).

Cena nezahrnuje:
ubytování a stravování – 4x na horských chatách Martin-Busch Hütte, Similaun Hütte, Hochjoch Hospiz a Vernagthütte asi 25 EUR/noc, vč. polopenze asi 50–60 EUR/noc (členové Alpenvereinu mají na chatách slevu na ubytování 50 %, kromě Similaun Hütte), na chatách lze platit pouze v hotovosti; zapůjčení lavinového vybavení Pieps: 590,-Kč

Stravování:
Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (cca 10 EUR), večeři (hlavní chod, 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpského spolku, tzv. bergsteigeressen (hlavní chod, cca 9 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (cca 30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.

Poznámka:

Průvodce: Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.

Velikost skupiny 4–7 účastníků.

 

Náročnost: Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 6–8 hodinovou túru s převýšením cca 1000 výškových metrů; tato akce představuje logické pokračování základního skialpinistic­kého kurzu.

 

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro horské zájezdy: Pro úplný komfort nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba. Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u: ALPSPORT Praha 1, SAGITA Jičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou. Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590,– Kč na celou dobu zájezdu.

 

Pořadatel zájezdu: CK Adventura – Předsmluvní informace (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.) ; Všeobecné obchodní informace ; Pojištění záruky.

 

Nezávazná rezervace míst

Tato rezervace bude platit 5 dní. V případě zájmu si během této doby zájezd závazně objednejte a zaplaťte stanovenou zálohu.

*

*


*

*

*

* Jaký je dnes den v týdnu?

Položky označené * je nutné vyplnit.