Sellrain – malý skialpový přechod

Na skialpinistické túře Sjezdík Skialpový výšlap

 

Láká vás vypravit se na skialpový přechod, ale necítíte se na náročný každodenní přechod z chaty na chatu? Právě pro vás jsme připravili malou skialpovou ochutnávku, která má přídomek přechodu, ale na každé chatě zůstanete dvě noci. Budete tak mít jedinečnou příležitost okusit krásné skialpové túry v jejich okolí. Na chatách výborně vaří, takže si užijete i gastronomické zážitky.

 

Pokud jste začátečníci, nestanou se z vás po několika dnech na přechodu ostřílení skialpinisté, ale rozhodně na této cestě uděláte první velký krok. Během túr si zopakujeme základní skialpinistické dovednosti včetně nácviku práce s lavinovým vyhledávačem.

 

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 1008
Obtížnost: 2 - Mírně náročné
Ubytování: Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chaty disponují restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou. Do chaty Westfalenhaus si vězměte pantofle.
Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň.

Sellrain – malý skialpový přechod - itinerář

1. Ranní odjezd z Prahy do rakouského Griesu (Ötztal), výstup od parkoviště na lyžích na chatu Winnebachseehütte (2362m) (2,5 h), ubytování, večeře, večerní briefing a plánování túry.
2. Túry v okolí chaty se skialpinistickými výstupy na Zwiselbachjoch (2870m) či Breiter Grieskogel (3287m).
3. Přechod na chatu Westfallenhaus (2273m) s túrami na okolní vrcholy: Westlicher Seeblaskogl (3047m), Winnebachjoch (2788m) či Winnebacher Weiskogel (3185m).
4. Túry v okolí chaty se skialpinistickými výstupy na Schöntalspitz (3008m), ledovec Gleirschferener.
5. Zpáteční túra přes vrchol Hoher Seeblaskogel (3235m) a nekonečný sjezd přes chatu Winnebachseehütte zpět do údolí (Gries). Večerní návrat do Prahy.

Sellrain – malý skialpový přechod - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
1.4.2020 - 5.4.2020 5/4 11 400 Kč 11 400 Kč Aktuálně plno. Odjeto
15.4.2020 - 19.4.2020 5/4 11 400 Kč 11 400 Kč Aktuálně plno. Odjeto

Příplatky

Název Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
Zapůjčení lavinového vybavení Pieps
590 Kč 590 Kč

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
horský vůdce s licencí UIAGM, doprava mikrobusem, zapůjčení vybavení na ledovce, pojištění Adventura (pojištění léčebných výloh a storen).

Cena nezahrnuje:
Ubytování a stravování – 4x na horských chatách (2x Winnebachseehütte a 2x Westfalenhaus). Cena ubytovaní na Winnebachseehütte: 20 EUR/os./noc; cena polopenze: 34 EUR/os./noc (bohatá snídaně, 3 chodová večeře, čaj na cestu). Cena ubytování na Westfalenhaus: 20 EUR/os./noc + 2 EUR/os./noc energetický příspěvek v zimním období; cena polopenze: 40 EUR/os./noc (bohatá snídaně, 4 chodová večeře). Platba pouze v hotovosti! Členové Alpenvereinu mají na chatách slevu na ubytování cca 50 %; zapůjčení lavinového vybavení Pieps: 590,-Kč.

Stravování:
Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Ceny polopenze jsou uvedeny výše. Polopenze se skládá z bohaté snídaně formou bufetu a večeře o třech/čtyřech chodech (polévka, hlavní chod, salát, dezert). Snídaně se obvykle skládá z čerstvého pečiva, másla, marmelády, uzenin, sýrů, cereálií a jogurtu. Podává se vždy čaj nebo káva, případně i kakao. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek cca 2 EUR.

Poznámka:

Průvodce: Vít Novák nebo Vojta Dvořák – horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.

Velikost skupiny 4–7 účastníků.

 

Náročnost: Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 6–8 hodinovou túru s převýšením cca 1000 výškových metrů; tato akce představuje logické pokračování základního skialpinistic­kého kurzu.

 

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro horské zájezdy: Pro úplný komfort nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba. Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u: ALPSPORT Praha 1, SAGITA Jičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou. Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590,– Kč na celou dobu zájezdu.

 

Pořadatel zájezdu: CK Adventura – Předsmluvní informace (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.) ; Všeobecné obchodní informace ; Pojištění záruky.