Skialpinismus v srdci Sextenských Dolomit

Na vrcholu Cima Marmotta Pohled na Cevedale Skialpinistický ráj v Sextenu

 

Dolomity patří k tomu nejlepšímu, co můžete na skialpinistických lyžích zažít. Zavítáme do jedné z nejmalebnějších alpských oblastí, do srdce Sextenských Dolomit ke skupině Tre Cime di Laveredo. Kombinace žluté, modré a bílé je pastí na fotografy a milovníky jiskrných záběrů v ranním mrazu. To vše v kombinaci s přátelskou atmosférou italských restaurací.

 

Pokud jste začátečníci, nestanou se z vás po několika dnech na přechodu ostřílení skialpinisté, ale rozhodně na této cestě uděláte první velký krok. Během túr si zopakujeme základní skialpinistické dovednosti včetně nácviku práce s lavinovým vyhledávačem.

 

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 1002
Obtížnost: 2 - Mírně náročné
Ubytování: hradí se na místě, v penzionu v Sextenu ve vícelůžkových pokojích
Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň.

Skialpinismus v srdci Sextenských Dolomit - itinerář

1. Ranní odjezd z Prahy do italského Sextenu. Po příjezdu ubytování v rodinném penzionu, příprava a kontrola vybavení na další den.
2. Aklimatizační výstup na vyhlídku Sextnerstein s překrásným panoramatickým výhledem na skupinu Tre Cime (14 km/ ↑ 1100 m).
3. Brzký ranní přesun minibusem k výchozímu bodu skialpinistické túry na Hochebenkofel (2922m). Opět se jedná o krajinově krásnou trasu znovu s výhledy na skupinu Tre Cime završenou příjemným sjezdem zpět do údolí (19 km/ ↑ 1600 m).
4. Okružní skialpinistická túra přímo do srdce oblasti a bezprostřední blízkosti masívu Tre Cime. Odpoledne odjezd do Prahy, návrat v pozdních večerních hodinách.

Skialpinismus v srdci Sextenských Dolomit - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
5.3.2020 - 8.3.2020 4/3 9 900 Kč 9 900 Kč Odjeto

Příplatky

Název Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
Zapůjčení lavinového vybavení Pieps
590 Kč 590 Kč

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
horský vůdce s licencí UIAGM, doprava mikrobusem, pojištění Adventura (pojištění léčebných výloh a storen).

Cena nezahrnuje:
ubytování a stravování - cena se snídaní cca 35€ na osobu a noc, večeře v penzionu nebo v restauraci cca 15€; zapůjčení lavinového vybavení Pieps: 590,-Kč

Poznámka:

Průvodce: Vít Novák nebo Vojta Dvořák – horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.

Velikost skupiny 5–8 účastníků.

 

Náročnost: Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 6–8 hodinovou túru s převýšením cca 1000 výškových metrů; tato akce představuje logické pokračování základního skialpinistic­kého kurzu.

 

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro horské zájezdy: Pro úplný komfort nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba. Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u: ALPSPORT Praha 1, SAGITA Jičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou. Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590,– Kč na celou dobu zájezdu.

 

Pořadatel zájezdu: CK Adventura – Předsmluvní informace (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.) ; Všeobecné obchodní informace ; Pojištění záruky.

Nezávazná rezervace Vámi zvoleného termínu

Jestliže Vám žádný ze současných termínů nevyhovuje nebo není žádný aktuální, napište nám a my pro Vás rádi danou akci zajistíme.

Pište, prosím, ve formátu dd.mm.rrrr

Pište, prosím, ve formátu dd.mm.rrrr

*


*

*

*


* Jaký je dnes den v týdnu?

Položky označené * je nutné vyplnit.