Skialpinismus v srdci Sextenských Dolomit

(od 9 900 Kč)

Na vrcholu Cima Marmotta Pohled na Cevedale Skialpinistický ráj v Sextenu

 

Dolomity patří k tomu nejlepšímu, co můžete na skialpinistických lyžích zažít. Zavítáme do jedné z nejmalebnějších alpských oblastí, do srdce Sextenských Dolomit ke skupině Tre Cime di Laveredo. Kombinace žluté, modré a bílé je pastí na fotografy a milovníky jiskrných záběrů v ranním mrazu. To vše v kombinaci s přátelskou atmosférou italských restaurací.

 

Pokud jste začátečníci, nestanou se z vás po několika dnech na přechodu ostřílení skialpinisté, ale rozhodně na této cestě uděláte první velký krok. Během túr si zopakujeme základní skialpinistické dovednosti včetně nácviku práce s lavinovým vyhledávačem.

 

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 1002
Obtížnost: 2 - Mírně náročné
Ubytování: hradí se na místě, v rodinném penzionu *** v okolí Toblachu ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Pokud cestujete sami, na vyžádání Vám můžeme objednat jednolůžkový pokoj (dle dostupných kapacit) nebo Vás doplnit s osobou stejného pohlaví. Není třeba brát si spací pytel. K dispozici Wi-Fi zdarma, restaurace, bar, lyžárna.
Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň.

Skialpinismus v srdci Sextenských Dolomit - itinerář

1. Ranní odjezd z Prahy do italského Sextenu. Po příjezdu ubytování v rodinném penzionu, příprava a kontrola vybavení na další den.
2. Aklimatizační výstup na vyhlídku Sextnerstein s překrásným panoramatickým výhledem na skupinu Tre Cime (14 km/ ↑ 1100 m).
3. Brzký ranní přesun minibusem k výchozímu bodu skialpinistické túry na Hochebenkofel (2922m). Opět se jedná o krajinově krásnou trasu znovu s výhledy na skupinu Tre Cime završenou příjemným sjezdem zpět do údolí (19 km/ ↑ 1600 m).
4. Okružní skialpinistická túra přímo do srdce oblasti a bezprostřední blízkosti masívu Tre Cime. Odpoledne odjezd do Prahy, návrat v pozdních večerních hodinách.

Skialpinismus v srdci Sextenských Dolomit - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
4.3.2021 - 7.3.2021 4/3 9 900 Kč 9 900 Kč Závazně objednat

Příplatky

Název Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
Zapůjčení lavinového vybavení Pieps
590 Kč 590 Kč
Připojištění karantény Covid-19
104 Kč 104 Kč

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
horský vůdce s licencí UIAGM, doprava mikrobusem, pojištění Adventura (pojištění léčebných výloh a storen).

Cena nezahrnuje:
ubytování a stravování - cena se snídaní cca 44€ na osobu a noc, večeře v penzionu nebo v restauraci cca 16€ (nebo řešit individuálně v restauracích / supermarketu ve městečku, 5 minut pěšky); zapůjčení lavinového vybavení Pieps: 590,-Kč

Poznámka:

Průvodce: Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.

Velikost skupiny 5–8 účastníků.

 

Náročnost: Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 6–8 hodinovou túru s převýšením cca 1000 výškových metrů; tato akce představuje logické pokračování základního skialpinistic­kého kurzu.

 

TECHNICKÉ VYBAVENÍ: Pro úplný komfort nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba. Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u: ALPSPORT Praha 1, SAGITA Jičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou. Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590,– Kč na celou dobu zájezdu.

 

Připojištění karantény Covid-19: CK Adventura vám nabízí nové cestovní připojištění na evropské zájezdy, které kryje náklady na ubytování i náhradní dopravu v případě karantény v zahraničí. Zároveň rozšiřuje i pojištění storen o případ, kdy nebudete vpuštěni do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s Covid. Připojištění můžete objednat jako doplňkovou službu za 26 Kč/den. Podrobnosti ZDE.

 

Pořadatel zájezdu: CK Adventura – Předsmluvní informace (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.) ; Všeobecné obchodní informace ; Pojištění záruky ; Pojištění léčebných výloh a storen Adventura.

Nezávazná rezervace míst

Tato rezervace bude platit 5 dní. V případě zájmu si během této doby zájezd závazně objednejte a zaplaťte stanovenou zálohu.

*

*


*

*

*

* Jaký je dnes den v týdnu?

Položky označené * je nutné vyplnit.