Silvretta Haute Route – skialpový přechod

(od 9 900 Kč)

Silvretta Haute Route výhledy na Piz Buin a Silvretta Horn skialpová túra

 

Není náhodou, že název tohoto pohoří dal jméno slavnému lyžařskému vázání. Rozprostírající se na švýcarsko-rakouských hranicích je pohoří Silvretta jedinečným cílem skialpinistických túr! Rozsáhlé otevřené prostory, mírně se svažující ledovce, a ne méně, než sedmdesát třítisícových vrcholů představuje nepřeberné množství vynikajících lyžařských terénů!

Klasický skialpinistický přechod Silvretta – Haute Route je dalším pokračováním a rozšířením naší nabídky do této mimořádně atraktivní alpské oblasti. Odměnou za vynaložené úsilí nám budou nejen překrásné výhledy a krásné sjezdy načechraným prašanem, ale i příjemné zázemí horských chat, vydatné jídlo i sklenka dobrého vína či sklenice piva na dobrou noc.

 

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 1011
Obtížnost: 3 - Středně náročné
Ubytování: Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Z hygienických důvodů je vyžadován vlastní spací pytel. Chaty disponují restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou (teplá sprcha za poplatek).
Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň.

Silvretta Haute Route – skialpový přechod - itinerář

1. Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách do rakouského Ischglu (1377 m), dále s dopomocí lanovky až na Paulinkopf (2864 m). Odsud nejprve sjezd do sedla Zeblasjoch (2539 m) a následně krátký výstup na Heidelberger Hütte (2264 m), (8,5 km/ ↑ 200 m/ ↓ 600 m/ 3 h), ubytování, večeře.
2. Překrásná celodenní skialpová túra začíná výstupem do sedla Kronenjoch (2980m) s možností výstupu až na vrchol Curuna Lada (3079 m) odkud následně dlouhým a krásným sjezdem na Jamtal Hütte (2165 m), (11 km/ ↑ 1500 m/ ↓ 1500 m/ 5–7 h), ubytování, večeře.
3. Skialpový výstup ledovcem Jamtalferner na Hinter Jamtalspitz (3153 m) s následným nádherným sjezdem zpět na ledovec a kratším výstupem do sedla Obere Ochsenscharte (2977 m), odkud následuje další krásný sjezd ledovcem Vermuntgletscher až na Weisbadener Hütte (2443 m), (10 km/ ↑ 1000 m/ ↓ 700 m/ 5–7 h), ubytování, večeře.
4. Kratší výstup a následně krásný sjezd dolinou Bieltal na Bielerhöhe (2039 m), následně již po upravené zasněžené cestě až do Wirlu (18 km/ ↑ 450 m/ ↓ 1000 m/ 4–5 h) a skibusem zpět do Ischglu; odjezd zpět do ČR, návrat do Prahy ve večerních hodinách. 

Silvretta Haute Route – skialpový přechod - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
8.4.2021 - 11.4.2021 4/3 9 900 Kč 9 900 Kč Závazně objednat

Příplatky

Název Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
Zapůjčení lavinového vybavení Pieps
590 Kč 590 Kč
Připojištění karantény Covid-19
104 Kč 104 Kč

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
horský vůdce s licencí UIAGM, doprava mikrobusem, zapůjčení vybavení na ledovce, pojištění Adventura (pojištění léčebných výloh a storen).

Cena nezahrnuje:
ubytování a stravování – 3x na horských chatách Heidelberger Hütte, Jamtal Hütte a Weisbadener Hütte. Cena za ubytování asi 25 EUR/os./noc, s polopenzí asi 50–60 EUR/os./noc. Členové Alpenvereinu mají na chatách slevu na ubytování 50 %. Na chatách lze platit pouze v hotovosti.; Lanovka na Paulinkopf a taxi na zpáteční cestě z Wirlu zpět od Iscghlu: cca 30 EUR/os. (cena pro zimu 2021).; zapůjčení lavinového vybavení Pieps: 590,-Kč

Stravování:
Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (cca 10 EUR), večeři (hlavní chod, cca 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpského spolku, tzv. bergsteigeressen (hlavní chod, cca 9 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (cca 30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.

Poznámka:

Průvodce: Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.

Velikost skupiny 4–7 účastníků.

 

Náročnost: Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 6–8 hodinovou túru s převýšením cca 1500 výškových me­trů.

 

TECHNICKÉ VYBAVENÍ: Pro úplný komfort nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba. Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u: ALPSPORT Praha 1, SAGITA Jičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou. Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590,– Kč na celou dobu zájezdu.

 

Připojištění karantény Covid-19: CK Adventura vám nabízí nové cestovní připojištění na evropské zájezdy, které kryje náklady na ubytování i náhradní dopravu v případě karantény v zahraničí. Zároveň rozšiřuje i pojištění storen o případ, kdy nebudete vpuštěni do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s Covid. Připojištění můžete objednat jako doplňkovou službu za 26 Kč/den. Podrobnosti ZDE.

 

Pořadatel zájezdu: CK Adventura – Předsmluvní informace (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.) ; Všeobecné obchodní informace ; Pojištění záruky ; Pojištění léčebných výloh a storen Adventura.

Nezávazná rezervace míst

Tato rezervace bude platit 5 dní. V případě zájmu si během této doby zájezd závazně objednejte a zaplaťte stanovenou zálohu.

*

*


*

*

*

* Jaký je dnes den v týdnu?

Položky označené * je nutné vyplnit.