Skiroute Hoch Tirol - královna skialpových tras

(od 12 700 Kč)

Skiroute Hoch Tirol Skiroute Hoch Tirol Skiroute Hoch Tirol

 

Trasa skialpového přechodu Skiroute Hoch Tirol je pravděpodobně nejpůsobivější a nejúžasnější zimní vysokohorskou túrou ve východních Alpách. Díky své délce i náročnosti ji můžeme nazvat doslova životní akcí. Během pěti dní uskutečníme celkem čtyři výstupy na třítisícové vrcholy v čele s majestátným Grossvenedigrem. Trasu jsme zvolili tak, abychom dosáhli maximální vyváženosti mezi náročnými výstupy a dlouhými a nádhernými sjezdy. Po jejím absolvování se již po právu můžeme cítit jako zkušení skialpinisté.

 

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 1012
Obtížnost: 4 - Obtížné
Ubytování: Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Z hygienických důvodů je vyžadován vlastní spací pytel. Chaty disponují restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou (teplá sprcha za poplatek).
Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň.

Skiroute Hoch Tirol - královna skialpových tras - itinerář

1. Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách do rakouského Hinterbichlu (1325m), výstup údolím Dorfeltal na Johannis Hütte (2135m), (6,7 km/ ↑ 810 m/ 3 h), ubytování, večeře.
2. Celodenní skialpový přechod přes Defreggerhaus (2962m), výstup na vrchol Großvenedigeru (3674m), (↑ 1550 m/ 4 h), následně dlouhý sjezd přes Schlatenkees na chatu Pragerhutte (2796m) a dále pak na Innergschlöß (1691m) a Matreier Tauernhaus (1512m), (15 km/ ↓ 1500 m/ 3 h), ubytování, večeře.
3. Celodenní skialpový přechod začíná výstupem k jezeru Grünsee a dále na výstupem na Amertalerhöhe (2784 m), (7 km/ ↑ 1340 m/ 3,5 h), sjezd do údolí Landecktalu a následně stoupání na Granatscharte a Sonnblick (3088m), (4 km/ ↑ 400 m/ ↓ 600 m/ 1,5 h), odtud krásným sjezdem na chatu Alpinzentrum-Rudolfshütte (2311m), (5 km/ ↓ 800 m), ubytování, večeře.
4. Skialpový výstup na výstup na Granatspitze (3086m), (4 km/ ↑ 800 m/ 2 h), sjezd směrem na Dorfersee, Dorfertal, Kalser Tauernhaus až do Taurerwirtu (1500m), (14 km/ ↑ 170 m/ ↓ 1800 m), odsud pak „taxi“ nebo autobusem do Lucknerhausu (1920m), výstup na Stüdlhütte (2 801 m), (5,5 km/ ↑ 880 m/ 2,5 h), ubytování, večeře.
5. Závěrečný skialpový výstup na Adlersruhe (3454m), (5 km/ ↑ 900 m/ ↓ 300 m/ 2 h) a následný sjezd po trase přes Ködnitzkees, Stüdlhütte zpět na Lucknerhaus (1918m) a odsud opět přesun taxi zpět do HinterBichlu; noční návrat do Prahy. 

Skiroute Hoch Tirol - královna skialpových tras - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
12.3.2021 - 16.3.2021 5/4 12 700 Kč 12 700 Kč Závazně objednat

Příplatky

Název Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
Zapůjčení lavinového vybavení Pieps
590 Kč 590 Kč
Připojištění karantény Covid-19
130 Kč 130 Kč

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
horský vůdce s licencí UIAGM, doprava mikrobusem, zapůjčení vybavení na ledovce, pojištění Adventura (pojištění léčebných výloh a storen).

Cena nezahrnuje:
Ubytování a stravování – 4x na horských chatách Johannis Hütte, Matreier Tauernhaus, Alpinzentrum Rudolfshütte a Stüdlhütte. Cena za ubytování asi 25 EUR/os./noc, s polopenzí asi 50–60 EUR/os./noc. Členové Alpenvereinu mají na chatách slevu na ubytování 50 %. Na chatách lze platit pouze v hotovosti. Dále krátké přesuny taxi nebo busem čtvrtý a pátý den, celkem asi 15 EUR/os.; zapůjčení lavinového vybavení Pieps: 590,-Kč

Stravování:
Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (cca 10 EUR), večeři (hlavní chod, cca 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpského spolku, tzv. bergsteigeressen (hlavní chod, cca 9 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (cca 30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.

Poznámka:

Průvodce: Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.

Velikost skupiny 4–7 účastníků.

 

Náročnost: Účast vyžaduje předchozí skialpinistické zkušenosti s pohybem v ledovcovém terénu; jistotu jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; výbornou fyzickou zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout celodenní cca 8 hodinovou túru s převýšením až 1500 výškových me­trů.

 

TECHNICKÉ VYBAVENÍ: Pro úplný komfort nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba. Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u: ALPSPORT Praha 1, SAGITA Jičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou. Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590,– Kč na celou dobu zájezdu.

 

Připojištění karantény Covid-19: CK Adventura vám nabízí nové cestovní připojištění na evropské zájezdy, které kryje náklady na ubytování i náhradní dopravu v případě karantény v zahraničí. Zároveň rozšiřuje i pojištění storen o případ, kdy nebudete vpuštěni do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s Covid. Připojištění můžete objednat jako doplňkovou službu za 26 Kč/den. Podrobnosti ZDE.

 

Pořadatel zájezdu: CK Adventura – Předsmluvní informace (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.) ; Všeobecné obchodní informace ; Pojištění záruky ; Pojištění léčebných výloh a storen Adventura.

Nezávazná rezervace míst

Tato rezervace bude platit 5 dní. V případě zájmu si během této doby zájezd závazně objednejte a zaplaťte stanovenou zálohu.

*

*


*

*

*

* Jaký je dnes den v týdnu?

Položky označené * je nutné vyplnit.