Vysoké Taury – skialpový kurz

Na vrcholu Sjezd v panenském terénu Nácvik stoupání

 

Zkusili jste si skialpové lyže a pohyb na nich na sjezdovce nebo na turistické značce v Krkonoších? A chytlo vás to? Tak to byste mohli pokračovat dál a začít se vzdělávat s horskými vůdci! A to na parádním místě v Alpách. Takovým skialpovým rájem je okolí horského hotelu Rudolfshütte, kam se dostaneme lanovkou. Tato chata nabízí kvalitní ubytování včetně lezecké stěny, sauny či bazénu. Navíc můžeme cvičit i techniku jízdy s podporou lanovek přímo z chaty! Pokud jste začátečníci a lákají vás Alpy a vrcholy, které atakují nebo mírně převyšují magickou hranici 3000 metrů, pak základní skialpinistický kurz pro malé skupiny na prověřeném místě, za které ručíme, by mohl být právě pro Vás!

 

Během kurzu se naučíme zacházet s lyžemi, pásy a s vázáním, plánovat túru, základy lavinové problematiky, ovládání lavinového vyhledávače a techniku bezpečného sjezdu volným terénem. Pokud jste začátečníci, nestanou se z vás po třech dnech zkušení skialpinisté, ale rozhodně na této cestě uděláte první velký krok!

 

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 1006
Obtížnost: 2 - Mírně náročné
Ubytování: Moderní horský hotel Rudolfshütte. Wi-Fi, lezecká zeď, stolní tenis, kulečník a stolní fotbal zdarma. Panoramatický krytý bazén s krásným výhledem na hory a ledovce, fitness, wellness zóna se saunami, parní lázní, tepidariem s odpočinkovou místností a vyhřívanými lehátky (za příplatek). Spaní ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Sdílená sprcha a WC. Platí zákaz kouření.
Nástupní místa: Praha, České Budějovice

Vysoké Taury – skialpový kurz - itinerář

1. Odjezd ráno z Prahy do Rakouska na Enzingerboden (přes Uttendorf), výjezd od parkoviště lanovkou na chatu Rudolfshütte (2315m), ubytování, večeře, večerní briefing a plánování túry.
2. Túry v okolí chaty včetně technik stoupání a sjezdu. Možnosti túr: Kalser Tauern (2518m), Tauernkogel (2683m) nebo Medelzkogel (2760m).
3. Výcvik a túry na okolní vrcholy: Hoch Fürleg (Fülleck, 2943m), Sonnblick (3088m), Granatspitze (3086m).
4. Dopolední túra v okolí chaty: ledovec Odenwinkelkees nebo Kapruner Törl (2639m). Návrat na chatu. Transport bagáže lanovkou a sjezd nalehko po sjezdovce až na parkoviště Enzingerboden. Návrat do Prahy ve večerních hodinách.
 

Vysoké Taury – skialpový kurz - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
26.3.2020 - 29.3.2020 4/3 8 900 Kč 8 900 Kč Aktuálně plno. Odjeto
11.4.2020 - 14.4.2020 4/3 8 900 Kč 8 900 Kč Aktuálně plno. Odjeto

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
horský vůdce s licencí UIAGM, doprava mikrobusem, zapůjčení vybavení na ledovce, zapůjčení lavinového setu Pieps, pojištění Adventura (pojištění léčebných výloh a storen).

Cena nezahrnuje:
Pobytová taxa: 1,30 EUR/os./noc, lanovka; ubytování a stravování – 3x na chatě Rudolfshütte cca 45-47 EUR/os./noc vč. polopenze (snídaně formou bufetu a 4 chodová večeře formou bufetu). Členové Alpenvereinu mají většinou slevu na ubytování cca 50 %. Platba v hotovosti.

Poznámka:

Průvodce: Petr Giacintov, Vít Novák nebo Vojta Dvořák – horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.

Velikost skupiny 5–8 účastníků.

 

Náročnost: Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 4–6 hod. túru s převýšením cca 700 výškových me­trů.

 

Náročnost: Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 4–6 hod. túru s převýšením cca 700 výškových me­trů.

 

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro horské zájezdy: Pro úplný komfort nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba. Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u: ALPSPORT Praha 1, SAGITA Jičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.

 

Pořadatel zájezdu: CK Adventura – Předsmluvní informace (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.) ; Všeobecné obchodní informace ; Pojištění záruky.