Totes Gebirge - skialpový kurz

Lepení stoupacích pásů je zábava Sjezd v panenském terénu nám bude odměnou za půldenní výstup Totes Gebirge

 

Prodloužený víkend je určen jak naprostým skialpinistickým začátečníkům, tak i účastníkům, kteří se chtějí o skialpinismu dozvědět více a získat základní dovednosti a znalosti pro provozování této nádherné lyžařské aktivity. Pokud jsou vám již sjezdovky těsné a rádi byste se na lyžích vydali do volného horského terénu, tato akce je určena pro vás. Program je kombinací krásných túr, které začínají stoupáním mezi modříny a končí na nekonečných bílých pláních. Pohyb v zimním horském terénu je limitován stupněm lavinového nebezpečí, a proto i problematika lavinové prevence patří k zásadním bodům výuky a podle něj je upravován program a túry.

 

Totes Gebirge („Mrtvé hory“) je pohoří nacházející se v Rakousku v severní části spolkové země Štýrsko a na jižním okraji Horního Rakouska. Tvoří jej největší vápencová náhorní pláň ve Východních Alpách. Průměrná nadmořská výška plošiny je od 1600 do 1800 metrů. Z ní vyrůstají vápencové štíty a pod nimi se rozkládají modřínové lesy.

 

Kurz je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 1009
Obtížnost: 2 - Mírně náročné
Ubytování: Ubytování na horské chatě Linzer Haus uprostřed lyžařského a turistického ráje Wurzeralm. K dispozici prostorná sluneční terasa, sauna, sklepní bar. Spaní ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku.
Nástupní místa: Praha, České Budějovice

Totes Gebirge - skialpový kurz - itinerář

1. Odjezd ráno z Prahy do Rakouska směr Totes Gebirge ke spodní stanici lanovky Wurzeralmbahn. Z parkoviště výjezd lanovkou či výstup na lyžích na chatu Linzer Haus (1371m), ubytování, odpolední výcvik, večerní briefing, večeře a plánování túry.
2. Túry v okolí chaty Linzer Haus: Stubwies (1786m) nebo Rote Wand (1872m). Výcvik: vedení túry, výběr trasy, techniky výstupu i sjezdu.
3. Túry v okolí chaty Linzer Haus: Angerkogel (2116m) nebo Rossarsch (2229m). V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR. 

Totes Gebirge - skialpový kurz - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
28.2.2020 - 1.3.2020 3/2 6 900 Kč 6 900 Kč Odjeto
13.3.2020 - 15.3.2020 3/2 6 900 Kč 6 900 Kč Odjeto

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
horský vůdce s licencí UIAGM, doprava mikrobusem, zapůjčení lavinového setu Pieps, pojištění Adventura (pojištění léčebných výloh a storen).

Cena nezahrnuje:
Ubytování a stravování – 2 noci na horské chatě Linzer Haus cca 40,50 EUR/os./noc vč. polopenze. Členové Alpenvereinu mají většinou slevu na ubytování cca 50 %. Lanovka.

Stravování:
Ubytování a stravování – 2 noci na horské chatě Linzer Haus cca 40,50 EUR/os./noc vč. polopenze. Členové Alpenvereinu mají většinou slevu na ubytování cca 50 %. Lanovka.

Poznámka:

Průvodce: Vít Novák nebo Vojta Dvořák – horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.

Velikost skupiny 5–8 účastníků.

 

Náročnost: Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 6–8 hod. túru s převýšením cca 500–800 výškových metrů.

 

TECHNICKÉ VYBAVENÍ: Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u: ALPSPORT Praha 1, SAGITA Jičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.

Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) je zahrnuto do ceny tohoto zájezdu.

 

Pořadatel zájezdu: CK Adventura – Předsmluvní informace (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.) ; Všeobecné obchodní informace ; Pojištění záruky.