NAMIBIE 4X4 POUŠTNÍ EXPEDICE

Afrika

AfrikaAfrika


Pokud bychom vyhlásili soutěž o nejfotogeničtější místo v Africe, pak následující program vlastní celou řadu horkých kandidátů na vítěze. Cestu zahájíme v hlavní městě Windhoeku, ze kterého se během pár hodin přesuneme pronajatými offroady k obrovským rudým písečným dunám pouště Namib, do Swakopmundu – pobřežního města žijícího stále duchem německého kolonialismu. Výlet na teréních čtyřkolkách nebo sandboarding na písečných dunách bude zaručeně velkým zážitkem. Další dny budeme po nezpevněných cestách přejíždět namibijskou poušť. Cestou navštívíme pohoří Brandberg, kde podnikneme výlet za prehistorickými skalními malbami původních křováckých obyvatel. Závěrem výpravy pronikneme do národního parku Etosha mezi obrovská stáda zeber, pakoňů a antilop, ale také mezi predátory čekající na svůj úlovek. Program je sestaven tak, aby čas strávený v místě akce byl maximálně využit. Při sestavování krátkých itinerářů to je naše hlavní kriterium. Snahou je i minimalizovat dlouhé přesuny mezi jednotlivými destinacemi.

 

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 907
Obtížnost: 2 - Mírně náročné
Ubytování: Ve stylových lodžích nebo bungalovech ve dvoulůžkových pokojích odpovídající ***.
Nástupní místa: Praha, Windhoek

NAMIBIE 4X4 POUŠTNÍ EXPEDICE - itinerář

1. den - Odlet z Prahy z ruzyňského letiště ve večerních hodinách.

2. den - Cestu zahájíme v „srdci Namibie“ ve Windhoeku. Toto město je světové a maloměstské zároveň. Leží mezi pohořími Auas a Eros v hornatině Khomas. Po stylovém obědě odjezd na západ do přímořského města Swakopmund. Zajímavé pozůstatky německého kolonialismu.

3. den - Dopolední Sandboarding na písečných dunách na speciálně upravené desce, na které se nestojí, ale leží. Tato aktivita nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti jen odhodlání a dobrou náladu. Odpoledne odjezd na terénních čtyřkolkách přes ohromné písečné duny (Quadbiking) do nitra pouště, západ slunce v poušti, večer procházka kolem oceánu. 

4. den - Ranní odjezd na Cape Cross – pozorování tuleňů jihoafrických v jejich přirozeném prostředí. Po obědě dobrodružný přejezd po nezpevněných cestách do nitra pohoří Brandberg s nejvyšším vrcholem 2606 mn.m. Prohlídka prehistorických skalních kreseb původních křováckých obyvatel. Nachází se zde asi nejznámější malba jihozápadní Afriky – White lady. Nocleh ve stylové pouštní lodži. Večerní párty s grilováním antilopích steaků. 

5. den - 4×4 dobrodružný přejezd pouště do Národního parku Etosha, odpolední safari a dojezd do vesnice Okaukuejo, ubytování ve stylových bungalovech, noční pozorování zvěře u pouštního napajedla.

6. den - Celodenní safari v NP Etosha. Pozorování zvěře v jednom z nejlepších národních parků Afriky. Žijí zde nosorožci, sloni, zebry, žirafy, mnoho druhů antilop, lvi, levharti, gepardi, hyeny a mnoho dalších. NP Etosha nám navíc umožní noční pozorování zvěře u přírodního napajedla. Tento typ nočního safari není v jiných rezervacích obvyklý. 

7. den - Přejezd do Windhoeku, nákup suvenýrů a odlet do ČR

8. den - Návrat do Prahy na ruzyňské letiště v dopoledních hodinách.

NAMIBIE 4X4 POUŠTNÍ EXPEDICE - termíny

Tento zájezd nemá v současné době přiřazeny konkrétní termíny. Prosíme, vyplňte níže formulář nezávazné rezervace a my pro Vás akci rádi zrealizujeme.

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
Zajištění akce, dopravu, ubytování se snídaní, českého průvodce, místní organizátory sportovních aktivit, vstup do NP Etosha a Cape Cross a přírodní rezervace Brandberg, nájem čtyřkolek a sandboardů, pojištění, logistika a režie CK.

Cena nezahrnuje:
Vízum, obědy, večeře a nápoje, případný další alternativní program.

Stravování:
V programu je počítáno se snídaní. Obědy a večeře budou zajištěny v místní stylové restauraci.

Poznámka:

Ubytování v bungalovech: V lodžích ve dvoulůžkových pokojích odpovídající ***. V NP Etosha v komfortních bungalovech s vlastní a koupelnu a jsou vybaveny klimatizací. 

Stravování: V programu je počítáno se snídaní. Obědy a večeře budou zajištěny v místních restauracích. Jeden večer si uděláme soukromé grilování a párty v přírodě. Ubytování a stravování bude organizováno tak, aby nebyl nikterak narušen program akce a nedocházelo ke zbytečným časovým ztrátám. Nápoje nejsou zahrnuty v ceně.

Doprava: Pojedeme dvěmi terénními auty Toyota Hilux, které budou řídit účastníci akce sami. Auta budou propojeny vysílačkami. 

Nezávazná rezervace Vámi zvoleného termínu

Jestliže Vám žádný ze současných termínů nevyhovuje nebo není žádný aktuální, napište nám a my pro Vás rádi danou akci zajistíme.

Pište, prosím, ve formátu dd.mm.rrrr

Pište, prosím, ve formátu dd.mm.rrrr

*


*

*

*


* Jaký je dnes den v týdnu?

Položky označené * je nutné vyplnit.