NAPŘÍČ AFRIKOU

Rafting na ZambeziRafting na ZambeziRafting na Zambezi

 

Výprava na jih afrického kontinentu nás zavede do pouštní oblasti Namibie, záplavových nížin Botswany a do ZimbabweViktoriiným vodopádům. Vychází ze zkušeností četných dřívějších akcí a vybírá trasu tak, abychom poznali co nejvíce z úžasné rozmanitosti krajiny, bohaté flory a fauny a neuvěřitelné etnické různorodosti domorodých obyvatel.

Cestu zahájíme jako Emil Holub, u Viktoriiných vodopádu, kde si z nabídky aktivit vybere každý podle své chuti. Menu je velmi pestré – rafting v kaňonu Zambezi, přelet nad vodopády vrtulníkem, výlet na slonech nebo procházka se lvy… nebo třeba jen večerní výlet lodí se sklenkou něčeho dobrého a atmosférou hřmotu vodopádu a frkání hrochu.

Navštívíme také proslulý Národní park Etosha s ohromnými stády antilop a pakoňů prohánějícími se po savaně. Poznáme vlhký nížinný biotop Okavanga v Capriviho pruhu a úchvatný Národní park Chobe v Botswaně, kde si mozaiku velkých zvířat doplníme o buvoly, hrochy, krokodýly a pokud budeme mít štěstí, tak i o některé africké predátory. Naši pozornost zaručeně upoutají i místní obyvatelé.

 

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 913
Obtížnost: 1 - Nenáročné
Ubytování: Stylové lodge odpovídající evropskému standardu.
Nástupní místa: Praha, Victoria Falls

NAPŘÍČ AFRIKOU - itinerář

1. den – Odlet z Prahy

Odlet z ruzyňského letiště ve večerních hodinách. 

2. – 3. den – Přílet do Zimbabwe, Viktoriiny vodopády, bohatý alternativní program

Můžete si vybrat z aktivit přesně podle vaší chuti a zaměření. Nabídka je velice rozmanitá: výlet na slonech, návštěva lví stanice, let helikoptérou nad Viktoriinými vodopády, jízda na kanoi po mírnějším horním toku Zambezi, rafting v kaňonu Zambezi, koupání v přírodním bazénu přímo nad vodopády a další. 

4. den – Přejezd do Botswany, výlet lodí po řece Chobe a jiné aktivity

Přejezd do Botswany do srdce Národního parku Chobe – Kasane, odpolední výlet lodí za hrochy a krokodýli. Možné je i rybaření. Večer posezení u baru nad řekou.

5. den – Safari v NP Chobe, Capriviho pruh

Ranní safari v NP Chobe. Tento park nám nabídne pohled na Afriku ze záplavových nížin. Na rozdíl od NP Etosha zde není voda vzácná, a tak zde žijí odlišné druhy zvířat, jako jsou hroši, krokodýli, vodní antilopy a mnoho druhů vodních ptáků. Odpoledne přejezd do Namibie Přesun přes Capriviho pruh do přírodní rezervace Mahango. 

6. den – Přírodní rezervace Mahango, koupání v řece Okavango

Ranní safari v rezervaci Mahango, odpočinek u Popa Falls na řece Okavango a setkání s místními obyvateli kmene Kavango.

7. den – Přejezd do Tsumebu, meteorit v Hoba

Celodenní přejezd do centrální části Namibie. Odpoledne zastávka u největšího meteoritu světa v Hoba (54 tun).

8. den – Safari v NP Etosha

Celodenní pozorování zvěře v jednom z nejlepších národních parků Afriky. Žijí zde nosorožci, sloni, zebry, žirafy, mnoho druhů antilop, lvi, levharti, gepardi, hyeny a mnoho dalších. NP Etosha nám umožní denní i noční pozorování zvěře u přírodního napajedla. Tento typ nočního safari není v jiných rezervacích obvyklý.

9. – 10. den – Unikátní rezervace Waterberg

Přejezd do rezervace Waterberg. Žijí zde některé vzácné druhy velkých antilop, jako například antilopa vraná nebo koňská. Rozmanitý program – pěší výlet s výstupem na Stolovou horu, safari s místním průvodcem.

11. den – Přejezd do Windhoeku a odlet do ČR

Dopolední přejezd do hlavního města Namibie Windhoeku, odpoledne odlet do ČR.

12. den – Návrat do Prahy

Přílet do Prahy na ruzyňské letiště v dopoledních hodinách.

 

NAPŘÍČ AFRIKOU - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
25.10.2012 - 5.11.2012 12/11 84 700 Kč 84 700 Kč Odjeto

Příplatky

Název Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
Cestovní pojištění

Nabízíme vám cestovní pojištění u pojišťovny Uniqa a.s. O rozsahu pojištění vás na vyžádání rádi informujeme.

540 Kč 540 Kč
Cestovní pojištění včetně storna zájezdu

Nabízíme vám cestovní pojištění včetně storna zájezdu u pojišťovny Uniqa a.s. O rozsahu pojištění vás na vyžádání rádi informujeme.

2 945 Kč 2 945 Kč

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
Zajištění akce, leteckou dopravu Praha – Windhoek a Victoria Falls – Praha, místní dopravu minibusem, ubytování se snídaní, českého průvodce a řidiče, vstup do NP Etosha a Chobe, přírodních rezervací Waterberg, Hoba, Popa Falls a Mahango, logistika a režie CK.

Cena nezahrnuje:
Vízum do Namibie 45 EUR a Zimbabwe 30 USD (případně Zambie), obědy, večeře, nápoje a spropitné, alternativní program v oblasti NP Chobe a při pobytu na Viktoriiných vodopádech.

Stravování:
Snídaně, obědy a večeře zajištěny v hotelu nebo stylových restauracích. Soukromé grilování v přírodě.

Poznámka:

Stravování:

V programu je počítáno se snídaní. Obědy a večeře budou zajištěny v hotelu nebo ve stylových restauracích, které dokreslí atmosféru dané lokality. Několikrát si uděláme soukromé grilování v přírodě.

Doprava:

Letecky Praha – Victoria Falls a Windhoek – Praha. Na místě minibusem, pravděpodobně Toyota Quantum.

Nezávazná rezervace Vámi zvoleného termínu

Jestliže Vám žádný ze současných termínů nevyhovuje nebo není žádný aktuální, napište nám a my pro Vás rádi danou akci zajistíme.

Pište, prosím, ve formátu dd.mm.rrrr

Pište, prosím, ve formátu dd.mm.rrrr

*


*

*

*


* Jaký je dnes den v týdnu?

Položky označené * je nutné vyplnit.