Tvrdá kancelářská dřina

Co jsme prožili? Letošní sezona začala slibně. 8. 2. 2020 skupinka osmnácti Dánů vyrazila za jarního počasí do našeho vodáckého centra ve Veltrusech. Dvě hodiny raftovali, pak se ohřáli v horkém bazénu, dali si steak na grilu a pivo a tak jako my netušili, že za měsíc se zastaví svět. V tu chvíli vše nasvědčovalo, že se blíží další hustá sezona, která bude minimálně kopírovat sezony předešlé.

O měsíc později bylo vše naruby a my řešili co BUDE DÁL… A tak jsme 3. 4. 2020 otevřeli Veltruský Kayaker´s bar. Plexisklo, desinfekce, roušky, rukavice, příchozí i odchozí koridor. Kšá kšá pivní Coviďáci, hlavně aby někdo nezůstal stát u stánku nebo dokonce poseděl u stolu! Během prvních dnů nás několikrát kontrolovali policajti.

I přes všechny nařízení to byly úžasné dva měsíce, kdy lidé chodili do jediné otevřené hospody v širokém dalekém okolí a užívali si jarního sluníčka a točeného piva. Jak běžel čas, lidé si zvykli na naše sobotní tematické večery s promítáním z cest po Asie, Africe, Americe nebo Islandu.

Den po otevření hranic s Rakouskem jsme uvedli do provozu naši vodáckou základnu na řece Isel u Lienzu. Týden na to jsme rozjeli evropské zájezdy. Z počátku spíš rodinné výpravy – malé skupinky, jeden, dva rafty nebo pár kanoí. Byla to unikátní příležitost projet Slovinské hranice bez čekání, projít se po opuštěné pláži Chorvatska nebo vidět náměstí v Bovci bez jediného turisty.

V průběhu léta se situace stabilizovala a my se vrátili skoro do normálního stavu a v nitru doufali, že příznivá situace vydrží až do konce sezony.

A JE TO TADY, PŘÁTELÉ! Na konci září se nám vrátila poslední vodácko-turistická výprava z Rakouska a ta nejšílenější vodácká sezona končí.

Před námi ale stojí další zásadní otázka: CO BUDEME DĚLAT DÁL?
MILUJEME NAFUKOVÁNÍ, a tak odpověď je prostá – PNEUSERVIS !!!

Tak na viděnou!
Váš tým AC

Comments are closed.