RAFTING NA HIMÁLAJSKÉ ŘECE KARNALI

(od 52 700 Kč)

Rafting na KarnaliRafting na KarnaliRafting na Karnali

 

Karnali je bezesporu perlou mezi nepálskými řekami.

 

Stabilně velký průtok a obrovské, přitom relativně bezpečné peřeje z ní činí ideální řeku pro expediční rafting. Svým průtokem i skladbou peřejí připomíná řeky jako jsou Colorado, Futaleufú nebo Zambezi. Svým skalnatým kaňonem a přírodní scenerií se pak řadí mezi „Top Ten“ nejkrásnějších raftových řek světa.

Zapomenuté údolí Karnali je prosto jakékoliv komerce a na většině splavovaného toku není ani žádné osídlení. Celková délka úseku je 180 km, tedy 7 pohodových dní. Řeka protéká členitým kaňonem, jehož svahy jsou porostlé džunglí. Lze zde spatřit opice, různé druhy exotického ptactva, gaviála či krokodýla. Na spodním toku se pak vyskytuje i vzácný druh sladkovodního delfína. Vzhledem k tomu, že se na této řece začala budovat vodní elektrárna, je možná tato výprava jednou z posledních!

 

Rafty povedou zkušení vůdci, kteří jsou na nepálských řekách jako doma. Výprava bude mít k dispozici mimo raftů i kajaky pro kvalitnější sportovní vyžití v peřejích a případnou záchranu. Každý z členů expedice bude vybaven kompletním vodáckým vybavením včetně nepromokavých vaků. Neoprenové obleky se v toto období na nepálských řekách nepoužívají.

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 804
Obtížnost: 4 - Obtížné
Ubytování: 8x hotel a turistické lodže + 6 nocí ve volné přírodě u řeky + 2x noční přejezd

RAFTING NA HIMÁLAJSKÉ ŘECE KARNALI - itinerář

1. – 2. Letecky Praha – Káthmándú, odpolední přílet do nepálského hlavního města.

3. Příprava na cestu, přejezd do Pokhary.

4. – 6. Horská túra s nádhernými výhledy na osmitisícovky Dhaulagiri (8167 m n.m.), Manaslu (8163 m n.m.) a masiv Annapuren.

7. Odjezd do západního Nepálu. Pozdně večerní příjezd do vesničky Tallo Dungeswar, kde přespíme.

8. Nafouknutí a naložení raftů, instruktáž, nácvik a splutí prvních kilometrů Karnali.

9. – 10. Plavba kaňonem řeky Karnali, plným velkých peřejí i překrásných lagun  – čekají nás proslulé peřeje Pádlo, Boží dům, Vězení, Utopené Trenýrky a další.

11. – 12. Sevřený kaňon je vystřídán otevřenou krajinou porostlou džunglí, peřeje se znatelně zmírní, krajina se zaplní nepálskými vesnicemi a lesy severoindické nížiny Terai

13. Po pár hodinách na řece v posledním kaňonu Karnali dojezd do vesnice Chisapani, sbalení raftů a přejezd do NP Bardyia.

14. Fakultativní programy v džungli: vyjížďka na slonech, stopování divokých slonů, nosorožců a tygrů. Návštěva místních hospod a ochutnávka rýžového piva.

15. Cesta autobusem zpět do Káthmándú, na vyžádání je možnost letět zpět do Káthmandú letadlem.

16. Prohlídka hlavního města Nepálu, nákup suvenýrů.

17. – 18. Letecky Káthmándú – Praha. Program je možné prodloužit o plnohodnotný treking v pohoří Langtang.

RAFTING NA HIMÁLAJSKÉ ŘECE KARNALI - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
14.10.2020 - 31.10.2020 18/17 52 700 Kč 52 700 Kč Závazně objednat

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
Průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha–Káthmándú–Praha, doprava včetně nočního autobusu, 8x místní hotely a turistické lodže (6 nocí ve volné přírodě u řeky), na řece plná penze, rafting a průjezd národním parkem a s tím související povolení, kompletní vodácké vybavení vč. nepromokavých vaků (neoprenové obleky se kvůli horku na nepálských řekách nepoužívají).

Cena nezahrnuje:
Nepálské vízum (asi 40 USD)

Stravování:
Na řece plná penze, jinak vlastní v místních hospůdkách

Poznámka:

Fakultativní služby:

Alternativně místni přelet do Káthmándú (asi 180 USD).

 

Fotografie z poslední výpravy do Nepálu naleznete na naší FCB stránce zde.Pro další informace volejte 603 440 798 (Matěj Zapletal).

 

Nezávazná rezervace míst

Tato rezervace bude platit 5 dní. V případě zájmu si během této doby zájezd závazně objednejte a zaplaťte stanovenou zálohu.

*

*


*

*

*

* Jaký je dnes den v týdnu?

Položky označené * je nutné vyplnit.