Šablona pro zájezdy

RAFTING NA HIMÁLAJSKÉ ŘECE KARNALI

Cena od 64 800,-
18 dnů 4 - Obtížné

Jedna z top 10 raftových řek světa

Rušné uličky Káthmándú i nepálský venkov

Výhledy na himálajské vrcholy

Možnost trekingu v džungli

Karnali je bezesporu perlou mezi nepálskými řekami.

Stabilně velký průtok a obrovské, přitom relativně bezpečné peřeje z ní činí ideální řeku pro expediční rafting. Svým průtokem i skladbou peřejí připomíná řeky jako jsou Colorado, Futaleufú nebo Zambezi. Svým skalnatým kaňonem a přírodní scenerií se pak řadí mezi "Top Ten" nejkrásnějších raftových řek světa.

Zapomenuté údolí Karnali je prosto jakékoliv komerce a na většině splavovaného toku není ani žádné osídlení. Celková délka úseku je 180 km, tedy 7 pohodových dní. Řeka protéká členitým kaňonem, jehož svahy jsou porostlé džunglí. Lze zde spatřit opice, různé druhy exotického ptactva, gaviála či krokodýla. Na spodním toku se pak vyskytuje i vzácný druh sladkovodního delfína. Vzhledem k tomu, že se na této řece začala budovat vodní elektrárna, je možná tato výprava jednou z posledních!

Rafty povedou zkušení vůdci, kteří jsou na nepálských řekách jako doma. Výprava bude mít k dispozici mimo raftů i kajaky pro kvalitnější sportovní vyžití v peřejích a případnou záchranu. Každý z členů expedice bude vybaven kompletním vodáckým vybavením včetně nepromokavých vaků. Neoprenové obleky se v tomto období na nepálských řekách nepoužívají.

Nástupní místa

Praha, Káthmándú.

Doprava

Letecky Praha–Káthmándú–Praha, na místě pronajatým busem.

Ubytování

8x hotel a turistické lodže + 6 nocí ve volné přírodě u řeky + 2x noční přejezd.

Itinerář

Co vše vás čeká na akci RAFTING NA HIMÁLAJSKÉ ŘECE KARNALI?

1. - 2. den  Letecky Praha – Káthmándú, odpolední přílet do nepálského hlavního města.

3. den  Příprava na cestu, přejezd do Pokhary.

4. – 6. den  Horská túra s nádhernými výhledy na osmitisícovky Dhaulagiri (8167 m n.m.), Manaslu (8163 m n.m.) a masiv Annapuren.

7. den  Odjezd do západního Nepálu. Pozdně večerní příjezd do vesničky Tallo Dungeswar, kde přespíme.

8. den  Nafouknutí a naložení raftů, instruktáž, nácvik a splutí prvních kilometrů Karnali.

9. - 10. den  Plavba kaňonem řeky Karnali, plným velkých peřejí i překrásných lagun – čekají nás proslulé peřeje Pádlo, Boží dům, Vězení, Utopené trenýrky a další.

11. - 12. den  Sevřený kaňon je vystřídán otevřenou krajinou porostlou džunglí, peřeje se znatelně zmírní, krajina se zaplní nepálskými vesnicemi a lesy severoindické nížiny Terai.

13. den  Po pár hodinách na řece v posledním kaňonu Karnali dojezd do vesnice Chisapani, sbalení raftů a přejezd do NP Bardiya.

14. den  Fakultativní programy v džungli: vyjížďka na slonech, stopování divokých slonů, nosorožců a tygrů. Návštěva místních hospod a ochutnávka rýžového piva.

15. den  Cesta autobusem zpět do Káthmándú, na vyžádání je možnost letět zpět do Káthmandú letadlem.

16. den  Prohlídka hlavního města Nepálu, nákup suvenýrů.

17. - 18. den  Letecky Káthmándú – Praha. Program je možné prodloužit o plnohodnotný treking v pohoří Langtang.

Termíny

termínpočet dní/nocícena - dospělípoznámka
termíndní/nocícena (dospělí)
27. 10. - 13. 11. 202418/1764 800,-
nezávazně rezervovat
kapacita naplněna
cena (dospělí):64 800,-

Nezávazná rezervace míst

Tato rezervace bude platit 5 dní. V případě zájmu si během této doby zájezd závazně objednejte a zaplaťte stanovenou zálohu.


nezávazně rezervovat
závazně objednat

Stačí uhradit 50% z celkové ceny do 5 dnů od závazné objednávky. Zbývajících 50% je potřeba uhradit nejpozději 14 dní dní před odjezdem zájezdu.

Po objednávce obdržíte všeobecné + podrobné pokyny k zájezdu s kompletními informacemi, programem a doporučeními pro konkrétní akci.

Příplatky

PříplatekCena
Cestovní pojištění včetně storna zájezdu

Detail pojštění zde.

2 665,-
Cestovní pojištění

Detail pojštění zde.

1 045,-

Informace o ceně

Cena zahrnuje

Průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha–Káthmándú–Praha, doprava včetně nočního autobusu, 8x místní hotely a turistické lodže (6 nocí ve volné přírodě u řeky), na řece plná penze, rafting a průjezd národním parkem a s tím související povolení, kompletní vodácké vybavení vč. nepromokavých vaků (neoprenové obleky se kvůli horku na nepálských řekách nepoužívají).

Stravování:

Na řece plná penze, jinak vlastní v místních hospůdkách.

Cena nezahrnuje:

Nepálské vízum (asi 40 USD), cestovní pojištění.

Poznámka:

Fakultativní služby:

Alternativně místni přelet do Káthmándú (asi 180 USD).

Fotografie z poslední výpravy do Nepálu naleznete na naší FCB stránce zde.


Pro další informace volejte 603 440 798 (Matěj Zapletal).

Předsmluvní informace. (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.)

Tak co, jdeš do toho s námi?

REFERENCE A ZPĚTNÁ VAZBA

 • "Děkuji za skvělou zkušenost s raftováním na řece Isel v Rakousku. A samozřejmě díky organizátorům za přátelskou a pohodovou atmosféru... Úžasný víkend! Všechnny palce nahoru." Helena S.

 • "Rafty ve Slovinsku máme za sebou, velmi jsme si akci užili, skoro bych řekla, že jsme všichni nadšení z toho jak vše probíhalo hladce, profesionálně a v přátelském duchu. Moc děkujeme!" Veronika M. K.

 • "Děkuji všem quidům (nejsem si jistá, zda to píšu správně), za skvěle zorganizovaný zájezd do italských Dolomit. Byli perfektní po všech stránkách. S pozdravem Lenka O."

 • "Nemůžu jinak, než pochválit skvělou partu, která nás provedla na zájezdu "rafting ve Švýcarsku" tento týden. Stoupík, Víťa, Michal i Adam byli ochotní a velice dobře se o nás postarali nejen v náročnějších situacích. V partě jsme všichni zvlášť ocenili úsilí, které vyvinuli nad rámec svých povinností, abychom si zájezd všichni pořádně užili. Tak se také stalo. Prostě super." Pavel P.

 • "Díky všem za super rafting na Rakouském Iselu. Jeli jsme s AC již potřetí a vždy to nemělo chybu. Takže tentokrát osobní dík Tomášovi, Gullymu, Ondrovi, Karolíně i řidiči Stoupovi. Mohu jen doporučit všem a už se těším, až vyrazíme příště .... co těším, nemohu se dočkat :)" Jarda K.

 • "Chtěl bych našeho průvodce Matěje velice pochválit za perfektní přístup, ochotu a profesionalitu při zájezdu s Vaší Ck, byli jsme velice spokojeni a děkujeme za super zážitky." Jiří F.

 • "Moc děkujeme za skvělou firemní akci. Spokojenost ve všech směrech, od pohoštění, zábavy, vašeho týmu, raftů...po kapelu. 🙂 Díky a doporučujeme!!" Míša K.

 • "Rafting na Soče ve Slovinsku - úžasný výlet. Od super-průvodce Matěje, přes perfektní ubytování a dopravu k zážitkům s raftingem, canyoningem a zip linou. Jako polo-začátečníci jsme se cítili hezky opečovávaní, ale přitom jsme si užili spoustu "nebezpečí". Málo vody na Soče AC zvládli pružným přesunem na Isel/Dravu. Bezva!!! Moc díky a určitě doporučujeme." Roman S.

 • "Víkendovka na rakouské Salze strávená s týmem AC byla naprosto super! Velké díky patří všem instruktorům Víťovi, Vojtovi, Tomovi a Petře (snad jsem nespletla jména). Přestože byl partner na vodě poprvé, díky skvělému vedení jsme si to bezvadně užili! Skvělá organizace, zábavná skupina, takže není co dodat!" Míša H.

 • "Po nejvíc TOP zážitku z raftingu ve Švýcarsku se svými drahými kolegy budu určitě i své soukromé dovolené plánovat a trávit jinak 🙂 Nádherná příroda, rafting, adrenalin, zábava, skvělá organizace a k tomu schopnosti Vašich úžasných průvodců, kteří zážitek ještě zdvojnásobili 🙂 Určitě neváhejte a objednejte zájezd !!!" Karolína Š.

 • "Díky za krásný raftingový víkend na Iselu, skvělá voda, bezvadní průvodci a perfektní organizace, zkrátka SUPER 🙂 a určitě ne naposledy. Tomášovi díky za fotky a všem pohodové léto!" Eva K.

 • "Chorvatsko řeky Mreznica a Korana květen 2018 🙂 Děkujeme Vám všem, hlavně Tomášovi, za úžasné zážitky v krásné přírodě. Náročné, ale nezapomenutelné chvíle s bezva partou. Jela jsem něco takového poprvé, ale určitě ne naposledy 🙂 Vřele doporučuji všem." Marie B.

 • "Díky Adrenaline Centre jsme si užili bezvadný víkend v Rakousku na raftech. Pokud by někdo měl zájem o podobný víkend, rozhodně doporučuji! Skvělá komunikace, všichni moc milí a my díky nim máme další perfektní zážitek." Denča P.

 • Zdravíme do AC, moc Vám děkujeme za bezva víkend na vodě :). Velký dík si určitě zaslouží průvodce Kuba, který to s náma neměl chvílema vůbec jednoduchý, ale svým profesionálním přístupem a dobrou náladou to bylo s respektem a pokorou řece na pohodu... Těšíme se na příšte!" Míša & Saša

18 let fungujeme
48 923 jsme svezli lidí na raftu
212 realizovaných firemních akcí