SEAKAJAK - ELBA

Seakayaking na Elbě

 

Seakajaky – aby naše nabídka kajakových kurzů byla opravdu kompletní, nesmíme zapomenout na mořské kajaky. Je to odvětví v Čechách zatím málo známé, ale jinde ve světě velmi populární. Tento sport se dá dělat od raného dětství až do pozdního věku. Stačí jen umět sedět na kajaku a mít chuť pádlovat. Jedná se o putování na mořských kajacích po jezerech nebo po moři, opuštěnou přírodou, táboření na divoko v jinak naprosto nedostupných místech. Zjednodušeně řečeno: parádní vodácký čundr.

Připravili jsme pro vás dobrodružnou akci na romantický i divoký ostrov Elba, jedno z nejkrásnějších míst na světe pro seakayaking – malé přístavy s výbornou kávou a romantické pláže mezi skálami, ze kterých se dá pozorovat západ slunce s sklenkou vína v ruce. Je to ostrov pod majestátní horou Monte Capanne, obklopený tyrkysově modrým mořem a s úzkými uličkami přístavního města Portoferrario. Z moře objevíme tajemství mořské jeskyně, projdeme se po pláži s černým těžkým pískem, poznáme místo, kde železnou rudu těžili již Etruskové a kterému vládl císař Napoleon I. Bonaparte, který se sem uchýlil do nuceného exilu.


V plánu máme obeplutí ostrova, vždy však v závislosti na povětrnostních podmínkách. Tato výprava má ryze expediční charakter a program bude přizpůsoben aktuálnímu počasí a samozřejmě také výkonnosti skupiny. Zájezd se uskuteční v menší skupině. Účastníci výpravy by měli zvládat jízdu na kajaku a tábořit mimo civilizaci.

 

 

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 206
Obtížnost: 3 - Středně náročné
Ubytování: 2x noční přejezd, noclehy ve volné přírodě, stany vlastní.
Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň.

SEAKAJAK - ELBA - itinerář

1. - 2. Odjezd z ČR, noční přejezd přes Rakousko do Itálie, trajekt na ostrov Elba, přesun na místo vyplutí, seznámení se se seakayakem.
3. - 8. Obeplutí ostrova: směr bude určen dle směru vln a větru, rychlost dle výkonosti skupiny, v případě nepřízně počasí se budeme přesouvat autem mezi jednotlivými zálivy kde si zajezdíme ve vlnách. Bude také dostatek možností na jednodenní výstup na útesy a pro otužilce i příležitost zaplavat si v jarním moři.
9. - 10. Prohlídka přístavního města Portoferrario, založeného Cosimem Medicejským; trajekt na pevninu, noční přejezd a návrat do ČR (asi 20:00).

 

SEAKAJAK - ELBA - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
4.4.2020 - 13.4.2020 10/9 14 680 Kč 14 680 Kč Odjeto

Příplatky

Název Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
Zapůjčení vodáckého vybavení - hradí se na místě 350 Kč/os./den

350 Kč/os./den - nutno objednat předem, hradí se na místě

0 Kč 0 Kč

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
Průvodce, doprava mikrobusem, 2x trajekt, noclehy, informační materiály, pojištění MADMAT.

Cena nezahrnuje:
Zapůjčení vodáckého materiálu (350 Kč/den).

Stravování:
v civilizaci vlastní, na výpravách je možné se domluvit na společné přípravě.

Poznámka:

Minimální počet osob je 6.

 

Předsmluvní informace. (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.)

Nezávazná rezervace Vámi zvoleného termínu

Jestliže Vám žádný ze současných termínů nevyhovuje nebo není žádný aktuální, napište nám a my pro Vás rádi danou akci zajistíme.

Pište, prosím, ve formátu dd.mm.rrrr

Pište, prosím, ve formátu dd.mm.rrrr

*


*

*

*


* Jaký je dnes den v týdnu?

Položky označené * je nutné vyplnit.