Silvretta – skialpové výstupy

Skialpová túra Lanovka nás odveze z jara do zimy Sjezdy ve volném terénu se učíme na mírných svazích

 

Lákají vás ledovce a vrcholy Alp v zimních a jarních měsících, tedy v době, kdy jsou dostupné pouze na skialpinistických lyžích, ale nemáte dost zkušeností? Vydejte se s námi do nádherné oblasti Silvretty. V nadmořské výšce 2500m zde stojí legendární horská chata Wiesbadenerhütte, v jejíž bezprostředním okolí se nachází řada atraktvních třítisícových vrcholů a překrásných lyžařských terénů. Doslova nadosah od chaty zde lze uskutečnit celou řadu skialpinistických túr, které by jinak byly dlouhé a náročné. V malé skupině vás naučíme základům bezpečného pohybu po ledovci i pohybu ve vysokohorském terénu.

 

Kurz je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 1010
Obtížnost: 3 - Středně náročné
Ubytování: Ubytování na horské chatě Wiesbadenerhütte, která je výchozím bodem pro mnoho výletů na některé z nejvyšších vrcholů Silvretty. Spaní ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Z hygienických důvodů je od hostů vyžadováno, aby si vzali vlastní spací pytel. Chata disponuje restaurací, terasou s panoramatickým výhledem na okolní vrcholy a nedaleký ledovec Piz Buin (3312 m), WC a umývárnou se studenou vodou a teplou sprchou za poplatek. Na chatě jsou k dispozici lehké pantofle, není tedy nutné vozit s sebou přezůvky.
Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň.

Silvretta – skialpové výstupy - itinerář

1. Odjezd ráno do Rakouska do Partenenu (2039 m), výjezd lanovkou a taxi na Bielerhöhe (2039 m), výstup na lyžích na chatu Wiesbadenerhütte (2443 m) cca 2,5 hod.
2. Celodenní túra, praktický nácvik chůze na lyžích po ledovci; výstup na Dreiländerspitze (3197 m).
3. Celodenní túra, používání stoupacích želez a cepínu, brzdění a zachytávání pádu; výstupy na Piz Buin (3312 m), případně na Silvrettahorn (3244 m).
4. Sjezd z chaty dolinou Bieltal na Bielerhöhe; odpoledne odjezd, návrat ve večerních hodinách. 

Silvretta – skialpové výstupy - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
10.4.2020 - 13.4.2020 4/3 9 900 Kč 9 900 Kč Aktuálně plno. Odjeto
23.4.2020 - 26.4.2020 4/3 9 900 Kč 9 900 Kč Odjeto

Příplatky

Název Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
Zapůjčení lavinového vybavení Pieps
590 Kč 590 Kč

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
horský vůdce s licencí UIAGM, doprava mikrobusem, zapůjčení vybavení na ledovce, pojištění Adventura (pojištění léčebných výloh a storen).

Cena nezahrnuje:
Ubytování a stravování – 3x na chatě Wiesbadenerhütte cca 18 EUR/os./noc, cena polopenze cca 33 EUR/os./noc (snídaně formou bufetu, 3 chodová večeře, čaj na cestu). Členové Alpenvereinu mají slevu na ubytování většinou 50 %. Platba pouze v hotovosti! Lanovka asi 13,4 EUR, taxi do sedla Bielerhöhe a zpět asi 20 EUR; zapůjčení lavinového vybavení Pieps: 590,-Kč.

Stravování:
Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty (regionální a domácí kuchyně). Ceny polopenze jsou uvedeny výše. Večeře je o třech chodech: polévka, hlavní chod, dezert. Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek cca 2 EUR.

Poznámka:

Průvodce: Vít Novák nebo Vojta Dvořák – horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.

Velikost skupiny 4–7 účastníků.

 

Náročnost: Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 6–8 hodinovou túru s převýšením cca 1000 výškových metrů; předpokldem je i dobrá znalost zacházení se skialpinistickým vybavením, chůze na mačkách a použití cepínu.

 

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro horské zájezdy: Pro úplný komfort nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba. Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u: ALPSPORT Praha 1, SAGITA Jičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou. Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590,– Kč na celou dobu zájezdu.

 

Pořadatel zájezdu: CK Adventura – Předsmluvní informace (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.) ; Všeobecné obchodní informace ; Pojištění záruky.

Nezávazná rezervace Vámi zvoleného termínu

Jestliže Vám žádný ze současných termínů nevyhovuje nebo není žádný aktuální, napište nám a my pro Vás rádi danou akci zajistíme.

Pište, prosím, ve formátu dd.mm.rrrr

Pište, prosím, ve formátu dd.mm.rrrr

*


*

*

*


* Jaký je dnes den v týdnu?

Položky označené * je nutné vyplnit.