Stubai – skialpové výstupy

(od 9 900 Kč)

Stubai - skialpové výstupy Stubai - skialpové výstupy Stubai - skialpové výstupy

 

Ambergerhütte se nachází v Tyrolské oblasti Stubaijských Alp a je oblíbenou a vyhlášenou základnou pro skialpové výpravy do okolních hor. Nástup na chatu není technicky náročný a k ještě většímu pohodlí si je možno objednat skútr na vyvezení hlavního zavazadla. V okolí chaty se nachází pestrá paleta atraktivních vrcholů, sedel a dolin. Pohybovat se budeme po ledovci a dost možná dojde i na cepín a mačky. Prioritou jsou však bezpečné, ale krásné túry s pěknými sjezdy až k chatě, kde odpoledne vše oslavíme sklenicí vína nebo žejdlíkem piva. Všechny tyto aktivity máme vyzkoušeny a vřele doporučujeme. Během túr si zopakujeme základní skialpinistické dovednosti včetně nácviku práce s lavinovým vyhledávačem.

 

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Informace o akci ve zkratce

Číslo zájezdu: 1013
Obtížnost: 3 - Středně náročné
Ubytování: Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chaty disponují restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.
Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň.

Stubai – skialpové výstupy - itinerář

1. Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách do rakouského Griesu (Ötztal), výstup od parkoviště na lyžích na chatu Ambergerhütte (2362m) (2,5 h), ubytování, večeře, večerní briefing a plánování túry.
2. Středně náročná skialpová túra na vrchol Kuhsheibe (3189m), případně Hint. Daunkopf (3225m) nebo do sedla Wütenkarsattel (3115m).
3. Středně náročná skialpová túra na ledovec Schwarzenbergfer­ner s výstupem na vrcholy v okolí Schrankogelu (3497m).
4. Snažší skialpová túra v okolí chaty na Sulzkogel (2905 m), návrat na chatu, přebalení, sjezd již se všemi věcmi bez skútru na parkoviště do Griesu. Odjezd zpět do ČR, návrat do Prahy ve večerních hodinách. 

Stubai – skialpové výstupy - termíny

Termín Počet dní/nocí Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
4.3.2021 - 7.3.2021 4/3 9 900 Kč 9 900 Kč Závazně objednat

Příplatky

Název Cena - dospělí
Cena - dítě
Poznámka
Zapůjčení lavinového vybavení Pieps
590 Kč 590 Kč
Připojištění karantény Covid-19
104 Kč 104 Kč

Fotogalerie

Informace o ceně

Cena zahrnuje:
horský vůdce s licencí UIAGM, doprava mikrobusem, zapůjčení vybavení na ledovce, pojištění Adventura (pojištění léčebných výloh a storen).

Cena nezahrnuje:
Ubytování a stravování – 3x na horské chatě Ambergerhütte. Cena ubytovaní na Ambergerhütte: 20 EUR/os./noc; cena polopenze: 39 EUR/os./noc (bohatá snídaně, 3 chodová večeře, čaj na cestu). Platba pouze v hotovosti! Členové Alpenvereinu mají na chatách slevu na ubytování cca 50 %.; zapůjčení lavinového vybavení Pieps: 590,-Kč.

Stravování:
Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Ceny polopenze jsou uvedeny výše. Polopenze se skládá z bohaté snídaně formou bufetu a večeře o třech/čtyřech chodech (polévka, hlavní chod, salát, dezert). Snídaně se obvykle skládá z čerstvého pečiva, másla, marmelády, uzenin, sýrů, cereálií a jogurtu. Podává se vždy čaj nebo káva, případně i kakao. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek cca 2 EUR.

Poznámka:

Průvodce: Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.

Velikost skupiny 4–7 účastníků.

 

Náročnost: Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 6–8 hodinovou túru s převýšením cca 1000 výškových metrů; tato akce představuje logické pokračování základního skialpinistic­kého kurzu.

 

TECHNICKÉ VYBAVENÍ: Pro úplný komfort nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba. Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u: ALPSPORT Praha 1, SAGITA Jičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou. Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590,– Kč na celou dobu zájezdu.

 

Připojištění karantény Covid-19: CK Adventura vám nabízí nové cestovní připojištění na evropské zájezdy, které kryje náklady na ubytování i náhradní dopravu v případě karantény v zahraničí. Zároveň rozšiřuje i pojištění storen o případ, kdy nebudete vpuštěni do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s Covid. Připojištění můžete objednat jako doplňkovou službu za 26 Kč/den. Podrobnosti ZDE.

 

Pořadatel zájezdu: CK Adventura – Předsmluvní informace (podle § 1b odst. 1 písm. a) nebo písm. b) bodů 1 až 4 zákona č. 159/1999 Sb.) ; Všeobecné obchodní informace ; Pojištění záruky ; Pojištění léčebných výloh a storen Adventura.

Nezávazná rezervace míst

Tato rezervace bude platit 5 dní. V případě zájmu si během této doby zájezd závazně objednejte a zaplaťte stanovenou zálohu.

*

*


*

*

*

* Jaký je dnes den v týdnu?

Položky označené * je nutné vyplnit.